Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pagājušajā diennaktī autovadītāji uzbraukuši trīs mazgadīgajiem; visi šoferi notikuma vietas atstājuši 2013. gada 8. augusts

Aizvadītajā diennaktī dažādās Latvijas vietās notikuši trīs negadījumi, kuros autovadītāji uzbraukuši maziem bērniem – Latgales reģionā nepilnus četrus mēnešus vecam bērnam ratiņos, savukārt, Zemgalē - četrus un deviņus gadus veciem bērniem. Visos gadījumos autovadītāji notikuma vietu atstāja. Divi negadījumi notika uz gājēju pārejas, kuru cietušie šķērsoja, nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus. Policija šobrīd skaidro notikušā apstākļus un lūdz atsaukties cilvēkus, kas bijuši aculiecinieki šiem negadījumiem.

Vakar no rīta Bauskā, Zaļās un Slimnīcas ielas krustojumā, nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbrauca 1986. gadā dzimušai gājējai un 2009. gadā dzimušam zēnam, kuri, stumjot velosipēdu, šķērsoja gājēju pāreju pie atļautā gaismas signāla. Automašīna no negadījuma vietas aizbrauca, policijai par notikušo neziņojot. Ja kāds bijis aculiecinieks šim negadījumam un var sniegt jebkāda veida informāciju, kas policijai palīdzētu atrast autovadītāju, lūdzam zvanīt pa tālruņa numuriem 63902132 vai 110.

Līdzīgi arī Tukumā, Talsu un Tidaholmas ielu krustojumā, vakar ap pulksten 20:30 pagaidām nenoskaidrota tumši zilas automašīnas vadītāja, iespējams, sieviete uz neregulējamas gājēju pārejas notrieca 2004. gadā dzimušu zēnu un pēc negadījuma no notikuma vietas aizbrauca. Šī negadījuma aculieciniekus policija aicina atsaukties, zvanot pa tālruņa numuriem 63104100, 63104124 vai 110.

Savukārt, Latgales reģiona Viļānos vakar ap pulksten 16:30 Celtnieku un Mehanizatoru ielu krustojumā nenoskaidrota automašīna aizķēra bērnu ratiņus, kuros atradās 2013. gadā dzimusi mazgadīga meitene, kura pēc tam tika nogādāta traumpunktā pārbaudei. Pēc sākotnējās informācijas minētajā vietā notikusi divu automašīnu sadursme, no kurām viena aizķērusi ratiņus, kuros atradās meitene. Apstākļus un to, vai vadītājs no notikuma vietas aizbrauca nepamanot vai ignorējot notikušo, šobrīd skaidro policija.

Policija atgādina, ka ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma ir ne tikai neētiska rīcība, bet par to paredzēta arī administratīvā atbildība - naudas sods vadītājam no 50 līdz 500 latiem un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšana uz laiku no trīs mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas.

Jau iepriekš vēstīts, ka šogad septiņos mēnešos notikuši 282 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti bērni līdz 14 gadu vecumam. Kopējais iesaistīto bērnu skaits šajos negadījumos – 329, bojā gājušie – trīs (visi jūlija mēnesī). Pērn analogā laika periodā noticis attiecīgi 281 šāds negadījums ar iesaistīto bērnu skaitu – 321 - un četriem bojā gājušiem bērniem (dažādos gada mēnešos).

 

Pavisam kopā 2012. gadā notikuši 482 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti bērni līdz 14 gadu vecumam (kopējais iesaistīto bērnu skaits tajos - 549) , bojā gājuši seši bērni.

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv