Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Velozādzību skaits šogad samazinājies par 12% 2013. gada 30. jūlijs

Faktori, kas ietekmē velozādzību skaita samazināšanos, ir policijas intensīvais darbs velozādzību apkarošanā, sabiedrības informēšana un izglītošana par drošības pasākumiem, tūlītēja reaģēšana zādzības gadījumā, kā arī sadarbība ne tikai ar citām tiesībsargājošām iestādēm, bet arī ar iedzīvotājiem. Valsts policija nedēļā aiztur vismaz trīs velozagļus un, ņemot vērā, ka bieži vien grūtības sagādā atrast velosipēdu īpašnieku, aicina reģistrēt velosipēdu CSDD brīvprātīgajā reģistrā.

Kā norāda Valsts policijas sadarbības partneri “Latvijas Riteņbraucēju apvienība” un velovortāls “Divritenis.lv”, kopējais velosipēdistu skaits ir būtiski palielinājies. Ikgadējā   riteņbraucēju skaitīšanā uz galvenajiem Rīgas tiltiem pār Daugavu un dzelzceļa loku, kā arī uz Skolas ielas veloceliņa konstatēts, ka braucošo riteņbraucēju skaits gada laikā pieaudzis par gandrīz piekto daļu. Tajā skaitā palielinās velotransporta izmantošana visas sezonas garumā.

Kopējā statistika liecina, ka 2012. pusgada periodā kopējais nozagto velosipēdu skaits Rīgas reģionā bija 684. Savukārt 2013. gada pusgada periodā no 1. janvāra līdz 30. jūnijam Rīgas reģionā nozagti 597 velosipēdi. No tiem lielākā daļa nozagti tāpēc, ka bijuši nepieslēgti vai pieslēgti ar nekvalitatīviem saslēgiem, kas nespēj nodrošināt pietiekamu aizsardzību pret velozagļiem. Apkopojot statistiku, biežākais noziegumu izdarīšanas laiks nemainīgi ir maija un jūnija mēneši.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs norāda: „Izvērtējot reģistrētās velosipēdu zādzības, jāsecina, ka velosipēdus zog gan no publiskām vietām, tādām kā parki, ielas un pagalmi, gan arī no daudzdzīvokļu māju kāpņu telpām un balkoniem. Valsts policija aicina velosipēdu īpašniekus, lai nepiedzīvotu nepatīkamus brīžus un pasargātu sevi no velozagļiem, rūpēties par sava īpašuma – velosipēda drošību.  Policija vēlreiz atgādina, ka nepieciešams ir ne tikai labs saslēgs velosipēda drošības nodrošināšanai, bet arī nepieciešams izvērtēt potenciālo vietu, kur novietot velosipēdu.”

Sagatavoja:
Pauls Puzaks
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas 
vecākais speciālists
Tālr. 67275095
pauls.puzaks@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv