Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par cigarešu kontrabandu aizturētas septiņas personas 2013. gada 24. jūlijs

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas darbinieki pagājušajā nedēļā aizturēja septiņu personu grupu, kas ar prāmi uz Zviedriju nelikumīgi pārvadājusi tabakas izstrādājumus. Uzsākti divi kriminālprocesi par nelikumīgu akcizēto preču apriti.

Izmeklēšanas ietvaros policijas darbinieki kopumā atsavināja vairāk nekā 120 tūkstošus cigarešu. Lielākā daļa no tām, vairāk nekā 110 tūkstoši, bijušas ar Baltkrievijas akcīzes markām, savukārt pārējās – bez akcīzes. 

Noskaidrots, ka personu grupa ar iepriekš noteiktu lomu sadalījumu, koferos un somās uz Stokholmu pārvadāja tabakas izstrādājumus bez Latvijas akcīzes markām, kā arī brauciena laikā iegādājusies tabakas izstrādājumus uz prāmja. Viena persona no grupas, atrodoties uz prāmja, organizējusi un kontrolējusi notiekošo, kā arī devusi naudu cigarešu iegādei, pati tiešā veidā neiesaistoties tabakas izstrādājumu pārvadāšanā. Organizētās personu grupas mērķis bijis nogādāt un realizēt tabakas izstrādājumus Zviedrijā.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 221.p. 2.d.), kā arī par tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti organizētā grupā (Krimināllikuma 221.p. 3.d.).

Sagatavoja:
Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29439799
dairis.anucins@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv