Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kriminālvajāšanai nodota „ELKOR” krimināllieta 2013. gada 09. jūlijs

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesa ietvaros par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu SIA „ETG” tirdzniecības vietās – veikalos „ELKOR”. Konstatēts, ka četras uzņēmuma amatpersonas veikušas nelikumīgas grāmatvedības darbības, lai izvairītos no nodokļu nomaksas lielā apmērā. 

Kriminālprocess nosūtīts Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām uzņēmuma amatpersonām.

Kriminālprocess uzsākts 2010. gada novembrī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē pēc Krimināllikuma 217. un 218. panta otrās daļas – par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpumiem, kas radījuši būtisku kaitējumu valstij.

Izmeklēšanā konstatēts, ka pārkāpumi notikuši divās SIA „ETG” tirdzniecības vietās laika posmā no 2009. gada 1. novembra.  Uzņēmuma personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās pārkāpusi grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumus, samazinot uzņēmuma faktiskos ienākumus, ar mērķi iegūt neuzskaitītus skaidras naudas līdzekļus un izvairīties no nodokļu nomaksas.

Kā zināms, kriminālprocesa ietvaros policija veikusi kratīšanas tirdzniecības tīkla „ELKOR” veikalos un birojā, konfiscējot lietiskos pierādījumus – datorus un dokumentus.   

Krimināllikums par izdarītajiem pārkāpumiem paredz iespēju piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, piespiedu darbu, naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

Sagatavoja:
Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29439799
dairis.anucins@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv