Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas policisti aiztur sievieti par draudu izteikšanu sociālajos tīklos 2013. gada 5. jūlijs

Vakar Valsts policijas Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki par nāves draudu izteikšanu aizturēja kādu 1982.gadā dzimušu sievieti, kura, izmantojot sociālo tīklu Facebook, divas reizes bija publicējusi ierakstus, kuros solīja „sarīkot asinspirti Latvijā”.

Informāciju par ierakstiem, kuros tiek solīts Latvijā sarīkot asinspirti, Rīgas reģiona darbinieki saņēma no sociālo tīklu lietotājiem, kuri par to policijai ziņoja, rakstot vēstules uz Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes oficiālajiem Facebook un Twitter(@VPRRP) kontiem. Sociālo tīklu lietotāji policijai ziņoja, ka sieviete draud veikt masu slepkavošanu, līdzīgu Norvēģijā un ASV notikušajiem gadījumiem.

Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs uzsver, ka šādus signālus policija uztver ļoti nopietni. „Analizējot citu valstu praksi, kurās ir notikuši masu slepkavošanas gadījumi, esam secinājuši, ka šādi ieraksti sociālo tīklu profilos ir vērtējami kā nopietni draudi sabiedrībai. Ārvalstīs ir novērots, ka bieži šīs personas pirms reālu darbību veikšanas, veic ierakstus sociālajos tīklos vai citos veidos publiski ziņo par saviem nodomiem”, skaidro A.Sozinovs.

Sākotnēji iedzīvotāji policiju informēja par vienu draudu izteikšanas gadījumu, taču īsi pirms aizturēšanas 1982.gadā dzimusī sieviete veica vēl vienu ierakstu, kurā atkārtoti solīja „sarīkot asinspirti”.

Šobrīd aizturētā ir ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un ir uzsākts kriminālprocess par draudiem izdarīt slepkavību. Izmeklēšanas gaitā policija nozīmēs arī vairākas ekspertīzes.

Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks A.Sozinovs izsaka pateicību katram iedzīvotājam, kurš ziņoja par šo gadījumu, un aicina arī turpmāk ziņot, ja šādi gadījumi interneta vidē tiek konstatēti.

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītājs
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv