Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija atsavinājusi par trim miljoniem cigarešu vairāk nekā pērn 2013. gada 4. jūlijs

Šī gada pirmajos sešos mēnešos Valsts policijas darbinieki turpinājuši aktivitātes akcizēto preču nelegālās aprites apkarošanai, kopumā atsavinot gandrīz 16 miljonus cigarešu, vairāk nekā 52 tūkstošus litru alkohola, kā arī 137 tūkstošus litru naftas produktu.   

No 2013. gada janvāra līdz jūnijam policijas darbinieki veikuši 2203 reidus, kas ir par 302 reidiem vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika posmu. Par vairāk nekā trim miljoniem vienību palielinājies izņemto cigarešu daudzums. Atsavinātā alkohola apjoms saglabājies aptuveni iepriekšējā gada līmenī (2012. gadā – 57 tūkstoši litru).

Salīdzinot ar 2012. gadu, šī gada pirmajos sešos mēnešos par vairāk nekā divām trešdaļām palielinājies kriminālprocesu ietvaros izņemto naftas produktu apjoms, bet mazinājies izņemto naftas produktu apjoms administratīvo procesu ietvaros.

Šajā periodā būtiski pieaudzis gan uzsākto kriminālprocesu skaits par nelikumīgu akcizēto preču apriti (414 kriminālprocesi), gan sastādīto administratīvo pārkāpumu protokolu skaits (2446 protokoli).

Valsts policija turpina aktīvi veikt pasākumus nelegālā alkohola aprites apkarošanā un ar akcīzes nodokli apliekamo preču tirdzniecības, glabāšanas un realizācijas noteikumu ievērošanā, jo nelegālo akcīzes preču aprites apkarošana ir viena no policijas prioritātēm.       

 

Sagatavoja:
Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29439799
dairis.anucins@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv