Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija novērsusi kādas uzņēmējas pasūtījuma slepkavības īstenošanu 2012. gada 22. oktobris

Oktobra sākumā Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP )Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieku rīcībā nonāca informācija par to, ka tiek plānota kādas Liepājas uzņēmējas un viņas brāļa pasūtījuma slepkavība. Veicot informācijas pārbaudi policija noskaidroja un 11.oktobrī, Liepājā aizturēja iespējamo aizdomās turamo personu – 32 gadus vecu vīrieti. Sadarbībā ar VP Kurzemes reģiona pārvaldes kriminālpolicijas darbiniekiem sankcionētas kratīšanas laikā aizturētajam piederošā garāžā tika atrasti un atsavināti 6 dažādi šaujamieroči, kā arī vairāk nekā 1000 patronu. Turpinot izmeklēšanu, par līdzdalību minētās slepkavības organizēšanā Rīgā,16.oktobrī policija aizturēja kādu 44 gadus vecu vīrieti.

Abi aizturētie jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā.

Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, tad slepkavības organizēšanas iemesls ir bijis kāds civiltiesisks strīds starp cietušo un aizturētajām personām.

Par minēto faktu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117.panta. 9.daļas “Par slepkavību, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā”, kas paredz sodu ar ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Vienam no aizturētajiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, savukārt otram ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VP GKrPP KIP turpina izmeklēšanu.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv