Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pirmklasnieki sapņo kļūt par policistiem, ārstiem, skolotājiem un frizieriem 2012. gada 10. oktobris

Pirmklasnieki sapņo kļūt arī par pilotiem (11 skolēni), pavāriem (11 skolēni), šoferiem, celtniekiem, mehāniķiem un citiem praktiskā darba darītājiem. Kultūras jomā vēlas darboties astoņi mākslinieki, trīs gleznotāji, sešas aktrises, pieci dziedātāji, kā arī muzikants, dejotājas un čelliste. Savukārt zinātniski tehnisko sfēru ir izvēlējušies divi inženieri, aviācijas inženieris, matemātiķis, izgudrotājs un zinātnieks. Nākotnē Latvijas sportistu rindas, iespējams, papildinās septiņi futbolisti un hokejisti, divi peldētāji un jātnieki, vingrotāja, kā arī seši nākamie sportisti, kuriem specializācija pagaidām vēl nav prātā. „Ātruma ciltij” jau tagad jūtas piederīgi pirmklasnieki, kas nosaukuši tādas profesijas kā sacīkšu autobraucējs, amerikāņu ekstrēmais autobraucējs un „driftotājs”. Cīnīties par taisnības uzvaru droši vien būs gatavi zēni, kuri izvēlējušies kļūt par samuraju un „supermanu”, un divas meitenes, kuras sapņo būt vienkārši glābējas. Nosaukto atbilžu vidū ir arī tādas profesijas kā manikīre, santehniķis, ekskavatora vadītāja, vilciena vadītājs, zirgkope, arhitekts, arheologs un ceļotājs.

Aptaujā piedalījās pirmklasnieki no astoņām Latvijas skolām: Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Ķeguma komercnovirziena vidusskolas, Jumpravas vidusskolas, Madlienas vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, Tīnūžu pamatskolas, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas un Mazozolu pamatskolas.

„Uzsākot jauno mācību gadu, „Fazer Latvija” jau tradicionāli sveica pirmklasniekus ar spēcinošu Latvijas rudzu maizi – Druva Saimnieka maizi un vienlaikus aicināja padomāt, kā būt īstiem saimniekiem savā zemē. Priecājamies, ka bērni savās atbildēs ir bijuši izdomas bagāti un radoši, bet tajā pašā laikā nosaukuši daudzas un dažādas sabiedrībai vajadzīgas profesijas, kas būs nepieciešamas gan izgudrojot, gan ražojot jaunus, inovatīvus Latvijas produktus,” stāsta „Fazer Latvija” rīkotājdirektors Varis Peisenieks.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis: "Jau otro gadu policista profesija pirmo klašu skolēnu vidū ir pati populārākā, par ko ir patiess prieks un gandarījums, jo ceram uz jaunatni, kas papildinās mūsu rindas nākotnē. Domāju, ka bērni dzird un redz pozitīvus stāstus par policijas darbu, un tā kā policista darbs prasa drosmi un apķērību, šī profesija skolēniem šķiet ļoti interesanta. Būtiska loma ir arī policijas sadarbībai ar skolām, kur tiekamies ar bērniem, skaidrojam ceļu satiksmes noteikumus un mācam, kā pasargāt sevi dažādās dzīves situācijās, spēlējot dažādas izglītojošas spēles un rotaļas.”

Par Fazer

Fazer uzņēmums ir izveidojies no ģimenes kafejnīcas, ko 1891. gadā Helsinkos nodibināja Karls Fazers (Karl Fazer). Pašreiz Fazer uzņēmumi piedāvā maizes produktus, saldumus un ēdināšanas pakalpojumus astoņās valstīs.

Latvijā vislabāk zināmie uzņēmuma zīmoli ir Fazer, Druva, Karl Fazer, Geisha, Dumle, Tutti Frutti. Latvijā darbojas Fazer maiznīca, bet saldumu ražotne atrodas Somijā. Fazer uzņēmumu darbības pamatā ir trīs galvenās vērtības: klients, kvalitātes izcilība un komandas gars. Fazer uzņēmumu apgrozījums 2011. gadā bija vairāk nekā 1,5755 miljardi EUR, darbinieku skaits apmēram 15 200, no kuriem 260 strādā Latvijā.

Vairāk informācijas: www.fazergroup.com

Papildu informācija:
Baiba Gulbe, Fazer Komunikāciju direktore, mob. 29278780,
e-pasts baiba.gulbe@fazer.com.