Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgā atsavināts ievērojams daudzums spirta 2012. gada 2. oktobris

  20.septembrī, Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ENAP 3. nodaļas darbinieki aizdomās par nelikumīgu spirta uzglabāšanu un pārvietošanu operatīvo pasākumu laikā Rīgā, Krustpils ielā aizturēja divus agrāk nesodītus vīriešus – 1969.gadā dzimuši vīrieti un 1976.gadā dzimušu vīrieti. Abi vīrieši tika aizturēti brīdī, kad veica tvertņu, kas pildītas ar spirtu, pārvietošanu no kravas automašīnas garāžu boksā.

Pārbaudes laikā policija konstatēja un atsavināja 11 plastmasas tvertnes, kurās kopumā atradās 10 700 litri spirta. Lai izvairītos no atbildības policijai tika uzrādīti fiktīvi preces izcelsmi apliecinoši pavaddokumenti.

Par šo faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta 2.daļas “Par alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai tā izdarīta lielā apmērā”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abi vīrieši tika aizturēti uz divām diennaktīm nepieciešamo izmeklēšanas darbību veikšanai. VP GkrPP ENAP tiek turpināta izmeklēšana, lai noskaidrotu atsavinātā spirta izcelsmi.

 

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv