Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

No šodienas par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem netiks sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli; nākamnedēļ tie darbu turpinās pagaidu vienošanās ietvaros 2012. gada 28. septembris

Šobrīd norisinās sarunas par iespēju noslēgt pagaidu vienošanos ar komersantu, lai ātruma kontrole uz Latvijas ceļiem pārejas periodā tiktu nodrošināta tādā pašā līmenī. Nākamās nedēļas sākumā fotoradari atsāks darboties jau šīs noslēgtās vienošanās ietvaros. Kamēr norit sarunu process un fotoradaru darbība ir pārtraukta, uz ceļiem pastiprināti strādās policijas darbinieki. Atļautā braukšanas ātruma kontrole tiks nodrošināta ar rokas radariem un ceļu policijas ekipāžām. Tāpat uz ceļiem savu darbu turpinās arī četri Valsts policijas fotoradari, kas darbojas no 2008. gada. Valsts policija atgādina, ka atļautais braukšanas ātrums ir jāievēro jebkurā gadījumā, lai neradītu bīstamas situācijas uz ceļiem un neapdraudētu savu, savu tuvinieku un citu cilvēku veselību un dzīvību.

Jau vēstīts, ka otrdienas valdības sēdē tika pieņemts lēmums 28. septembrī izbeigt līgumu un darīt visu iespējamo, lai nodrošinātu fotoradaru darbības nepārtrauktību tuvāko divu mēnešu laikā. Tas ir periods, kurā jārisina jautājumi par radaru tālākās darbības nodrošināšanu – par valstij visizdevīgākajām atpirkšanas izmaksām, apsaimniekošanas jautājumiem un citiem aspektiem.

Par to, kad tieši fotoradari atkal atsāks darboties, policija informēs nākamās nedēļas sākumā.

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv