Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts krāpnieks, kurš citu cilvēku vārdā ņēmis ātros kredītus 2012. gada 5. septembris

Pirms vairākiem mēnešiem Rīgas policijā tika sākts kriminālprocess par iespējamo krāpšanu. Kāds vīrietis, izmantojot uzticību, pierunāja vairākus cilvēkus atvērt bankas kontu un datus nodot viņam. Vīrietis stāstīja, ka viņam no citas valsts nepieciešams pārskaitīt naudu, taču viņam neesot bankas konta. Cilvēkiem, kuri uzticēja svešiniekam savus bankas konta datus vīrietis solīja daļu no summas, kas tikšot viņam pārskaitīta no ārzemēm.

Citos gadījumos iespējamais krāpnieks solīja iekārtot cilvēkus darbā ārzemēs un arī norādīja, ka viņam nepieciešams zināt internetbankas konta piekļuves datus.

Vēlāk, kad iespējamais krāpnieks ieguva datus no citu cilvēku bankas kontiem viņš ātro kredītu iestādēs aizņēmās naudu un pārtrauca kontaktēties ar iepazītajiem cilvēkiem. Pēc kāda laika cilvēki saprata, ka ir apkrāpti un uz viņu vārda paņemti naudas aizdevumi.

Veicot izmeklēšanas darbības, policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot iespējamā krāpnieka personību. Pagājušajā nedēļā likumsargi aizturēja 1982.gadā dzimušu vīrieti aizdomās par vairāku cilvēku apkrāpšanu. Šobrīd policijai ir informācija, ka vīrietis iespējams apkrāpis vairāk nekā desmit iedzīvotājus.

Aizturētais agrāk sodīts par analoģiskiem likumpārkāpumiem. 30.augustā tiesa piemēroja apcietinājumu aizdomās turētajam vīrietim. Policijas darbinieki turpina izmeklēšanu un lūdz atsaukties citus cietušos, kuri atpazīst attēlā redzamo vīrieti un ir apkrāpti līdzīgā veidā ziņot, zvanot uz tālruņa numuriem: 67086042, 27892080, 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

1.JPG


Sagatavoja:
Daiga Kondrāte
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākā speciāliste
Tālrunis: 67219758, mob: 26653633
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP 
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP 
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp  
e-pasts: daiga.kondrate@riga.vp.gov.lv