Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par trīs zādzībām no veikaliem - nosacīta brīvības atņemšana uz 8 mēnešiem 2012. gada 31. maijs

Par visiem gadījumiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka pēc nedēļas zagļi nozieguma vietā atgriezušies - 17. novembrī divos naktī saņemta informācija, ka Alojas novada Staicelē iekļūts veikalā TOP. No veikala nozagti divi seifi, kuros atradusies nauda. Notikuma vietā ieradās apsardzes darbinieki, kas nekavējoties informēja policiju. Uz nozieguma vietu devās policijas operatīvā grupa un par notikušo tika informēti visi policijas norīkojumi, kuriem dots norādījums pārbaudīt automašīnas. Trijos naktī uz autoceļa apturēta automašīna AUDI. Tajā atradušies četri divdesmit, deviņpadsmit un divdesmit vienu gadu veci jaunieši, Rīgas iedzīvotāji. Personas, kas atradās automašīnā, aizturētas, izņemti vairāki lietiskie pierādījumi - rācijas, cimdi, laužņi, drēbes un citas mantas.

Vakar tiesa visiem apsūdzētajiem piemēroja sodu - nosacītu brīvības atņemšanu uz 8 mēnešiem bez mantas konfiskācijas ar pārbaudes laiku uz 1 gadu. (Krimināllikums par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem). Spriedums, ja neviena no pusēm to nepārsūdzēs, spēkā stāsies pēc 10 dienām.

Visi četri jaunieši atzīti par aizdomās turētajiem vēl vairākos kriminālprocesos (Vidzemē- Madonā un Cēsīs) visā Latvijā un tiek pārbaudīta aizturēto personu saistība ar vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Šajos procesos izmeklēšana turpinās.

 

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326; 28653999