Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kādā dzīvoklī Dzelzavas pagasta Aizpurvē atrasts 26 gadus jaunas sievietes līķis 2012. gada 23. aprīlis

Kā informē Madonas iecirkņa kriminālpolicijas inspektore Sarmīte Plaude, sieviete no vīra vardarbības cietusi jau ilgāku laiku. Arī policijā saņemti iesniegumi, ka vīrs viņu sit, bet iesniegumus sieviete pati vienmēr atsaukusi. Uzticēšanās un cerība, ka vīrietis varētu mainīties, šoreiz jaunajai sievietei maksājusi dzīvību.

Šajā gadījumā ir bezjēdzīgi izdzisusi jaunas sievietes dzīvība un uz visiem laikiem sabojāta gados jauna vīrieša dzīve, traģēdija skārusi vairākas ģimenes un sievietei dzīvību vairs neviens neatdos. Kā uzsver policijas darbinieki, ir vēl neskaitāmi citi gadījumi un situācijas, kad no regulāras vardarbības ģimenēs cieš sievietes, kas nereti tiek sistas mazgadīgu bērnu klātbūtnē. Diemžēl pieredze liecina, ka jau neilgu laiku pēc notikušā sievietes kategoriski atsakās gan no speciālistu palīdzības, gan policijas iejaukšanās un nav nekas rets, ka kaimiņi regulāri sūdzas par kādā dzīvoklī dzirdamiem kliedzieniem, sitienu troksni un izmisuša konflikta aculiecinieka- maza bērna izmisušām raudām.

Kārtējo reizi vēršoties pie cilvēku veselā saprāta, policija aicina sievietes ja ne domāt par savu, tad vismaz par savu mazuļu dzīvību un psiholoģisko veselību, nepieļaut, ka vardarbība kļūst par viņu dzīves ikdienu un nekavējoties pieņemt lēmumu par jebkādu attiecību pārtraukšanu. Cerības, ka varmāka mainīs savus ieradumus, ir niecīgas un ne jau Jūs, ne Jūsu asaras un lūgumi šos cilvēkus nemainīs.

Izmeklēšana uzsāktajā kriminālprocesā turpinās, tiesa vīrietim kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

 

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326; 28653999