Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Apturēta nelegālas alkohola ražotnes darbība Ķekavas pagastā 2012. gada 16. aprīlis

Turpinot nelegālā alkohola aprites ierobežošanu, policija šā gada 3.aprīlī kādas lauku mājas teritorijā Ķekavas pagastā atklāja nelikumīgu alkoholisko dzērienu ražotni. Sankcionētas kratīšanas laikā likumsargi atrada un atsavināja nedaudz vairāk kā 2000 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, kas bija pildīts dažāda tilpuma tvertnēs. Turpat atradās arī aprīkojums, kas paredzēts nelegāla alkohola ražošanai - jaudīgs elektriskais sūknis, dažādās plastmasas caurules, filtri, vairāk nekā 2000 tukšas 0,75 litru tilpuma stikla pudeles, četras kartona kastes ar korķiem, kaste ar dažādu marku degvīna etiķešu ruļļiem krievu valodā. Apskates laikā atsavināta arī automašīna, kas, iespējams, izmantota nelegālā alkohola pārvadāšanai.

Par minēto faktu Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ENAP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 2212.panta 2. daļas “Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās,” kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abām aizturētajām personām noteikts drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

VP GKrPP ENAP tiek turpināta izmeklēšana, lai noskaidrotu cik ilgu laika posmu nelegālā alkohola ražotne darbojusies, kā arī kur saražotais alkohols ticis piegādāts.

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv