Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policijai izdevies atsavināt ievērojamu daudzumu nelikumīgi glabātus šaujamieročus, munīciju un sprāgstvielas 2012. gada 11. aprīlis

No nelegālas aprites izmeklēšanas laikā kopumā atsavināti: 6 šaujamieroči, tostarp pašizgatavoti, 20 000 dažāda kalibra patronas, ap 150 kilogramiem dažāda veida sprāgstvielas, 79 rokas granātas, 71 dažāda kalibra lādiņš, 52 detonatorus, 4 mīnas, 2 granātu uzspridzinātājus, 3 prettanku granātmetējus, vienu kumulatīvo piltuvi un vienu pašizgatavotu sprāgstierīci.

Izmeklēšanas veiksmīgu norisi sekmēja arī Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku iesaistīšanās. Ņemot vērā, ka daļa atrasto priekšmetu bija sprādzienbīstami, tie tika nodoti tieši NBS sapieriem.

Par minēto faktu Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) KIP 1.nodaļā uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 233.panta 2.daļas “Par šaujamieroču, šaujamieroču munīcijas, lielas enerģijas pneimatisko ieroču, sprāgstvielu vai spridzināšanas ietaišu izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar arestu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā..

VP GkrPP KIP tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu atrasto ieroču, munīcijas un sprāgstvielu izcelsmi.

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
e-pasts: