Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ar viltotām maksājumu kartēm izņem naudu no bankomātiem 2012. gada 20. februāris

            Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbiniekiem sadarbībā ar banku drošības dienestiem izdevies aizturēt viltotu maksājumu karšu izmantotāju, kurš nelikumīgi izņēmis skaidru naudu no bankomātiem Rīgā un Ogrē.

            1969.gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts Rīgā kārtējā noziedzīgā nodarījuma veikšanas brīdī. Policijā noskaidrots, ka vīrietis pretlikumīgās darbības veicis aptuveni nedēļu un šajā laikā no dažādiem bankomātiem naudu izņēmis 100 reizes.

            Sankcionētas kratīšanas laikā Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GkrPP) ENAP darbinieki aizturētā dzīvesvietā atrada un atsavināja dažādus lietiskos pierādījumus -  tehniskos līdzekļus maksājumu karšu viltošanai, datortehniku, kurā tika glabāti  maksājumu karšu dati, kā arī 160 viltotas maksājumu kartes.

            Par šo faktu VP GkrPP ENAP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193.panta 4.daļas “Par atkārtotu viltotu maksāšanas līdzekļu izmantošanu”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu no 5 līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu.

            Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa aizdomās turētajam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājums.

            Policijā tiek turpināta izmeklēšana, lai noskaidrotu veidu, kādā aizturētā rīcībā nonākuši citu personu maksājumu karšu dati, kā arī kopējo summu, ko vīrietim ir izdevis izņemt pretlikumīgo darbību rezultātā.

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442