Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policisti atklāj automašīnas zādzību Bolderājā 2020. gada 12. augusts

Šā gada 1. augustā Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirknis saņēma iesniegumu no kāda vīrieša par to, ka laika posmā no 2020. gada 31. jūlija līdz 1. augustam no nama pagalma Rīgā, Lemešu ielā, ir nozagta viņa 1992. gada izlaiduma automašīna BMW 316.

Policisti uzsāka notikušā izmeklēšanu un izsludināja spēkratu meklēšanā.

Nākamajā dienā, 2. augustā, kāds vīrietis ar meklēšanā izsludināto automašīnu cieta ceļu satiksmes negadījumā, tādējādi policija ieguva informāciju par spēkrata atrašanās vietu. Negadījums notika Rīgā, Buļļu ielas rotācijas aplī. Par laimi, tajā neviens cilvēks necieta. Pārbaudot automašīnas BMW 316 vadītāja identitāti, policisti noskaidroja, ka viņš dzimis 1989. gadā un viņam nav automašīnas vadīšanas tiesību. Turklāt vīrieša uzvedība liecināja, ka viņš pie stūres atradies narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Lai to noteiktu, ir nozīmēta ekspertīze.

Minētais vīrietis ir atzinies automašīnas zādzībā. Noskaidrots, ka viņš svešajā automašīnā iekļuvis caur bagāžas nodalījumu un iedarbinājis dzinēju, apejot aizdedzes mehānismu. Negadījuma brīdī viņam automašīnā blakus atradās līdzbraucējs – 1988. gadā dzimis vīrietis. Šobrīd viņš kriminālprocesā ir atzīts par aizdomās turēto, taču viņa saistība ar noziegumu vēl tiks skaidrota izmeklēšanas laikā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par transportlīdzekļa zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Ja ekspertīzes rezultāti uzrādīs, ka vīrietis atradies narkotisko vai citu vielu reibumā, uzsāktais kriminālprocess tiks kvalificēts arī pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās daļas – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

1989. gadā dzimušajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)