Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgā notika atklāšanas pasākums Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda līdzfinansētajai programmai “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” 2019. gada 28. novembris

Pirmdien, 25.novembrī, Rīgā notika atklāšanas pasākums Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda līdzfinansētajai programmai “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana”. Atklāšanas pasākumā piedalījās amatpersonas no Iekšlietu ministrijas, Norvēģijas vēstniecības, Labklājības ministrijas, Valsts policijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un Finanšu izlūkošanas dienesta. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Norvēģijas Karalistes vēstnieks Rīgā Kristian Ødegaard, Eiropas Padomes ģenerāldirektorāta (ODGP) nodaļas vadītājs Matthew Barr, EEZ finanšu instrumenta pārstāve Mualla Cirakli, kā arī citi plānoto programmas projektu īstenotāji.

 

Programmas ietvaros tiks īstenoti vairāki nozīmīgi projekti, tai skaitā arī ar 2020.gadu plānots uzsākt Valsts policijas projekta “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” īstenošanu, piesaistot kā sadarbības partnerus Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (OECD), Nodrošinājuma valsts aģentūru un Informācijas centru.

Projektā plānota Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Kriminālistikas pārvaldes kapacitātes uzlabošana, īstenojot ēku un telpu renovāciju un darbavietu uzlabošanu, kā arī specifiskā aprīkojuma iegādi un analītiskā rīka izveidi ekonomisko noziegumu atklāšanā. Tikpat nozīmīgas ir arī plānotās projekta aktivitātes profesionālās kapacitātes uzlabošanas jomā – darbinieku apmācības, pieredzes apmaiņas programmas un nacionālās un starptautiskās konferences un semināri. Projekta kopējais finansējums ir 8 389 124 euro.