Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jūrmalā no skolas teritorijas tiek nozagti vairāki nepieslēgti velosipēdi 2019. gada 10. jūnijs

Piektdien, 7. jūnijā, Valsts policija saņēma izsaukumus saistībā ar trīs velosipēdu zādzībām Jūrmalā no kādas skolas velonovietnes. Skolēni savus divriteņus nebija pieslēguši, tāpēc tie bija sevišķi viegls guvums zagļiem. 
Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa policisti uzsāka notikušā izmeklēšanu. Policisti konstatēja, ka sociālajā tīklā ir ievietots nozagto velosipēdu pārdošanas sludinājums. Likumsargi noskaidroja iespējamās vainīgās personas – trīs nepilngadīgus jauniešus, kuri jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā.

Svētdien, 9. jūnijā, Jūrmalas iecirkņa policisti aizdomās par zādzību visus aizdomās turētos jauniešus aizturēja. Pie viena no viņiem kāpņu telpā tika atrasti divi nozagtie velosipēdi. Diemžēl trešais velosipēds tobrīd jau bija pārdots.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta otrās daļas – par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Policisti šobrīd veic pasākumus, lai atgūtu arī trešo nozagto divriteni un varētu to atdot likumīgajam īpašniekam.

Aicinām iedzīvotājus parūpēties par savu divriteņu drošību un tos pieslēgt ar kvalitatīvu saslēgu. Par drošiem ir atzītas U-veida metāliskās slēdzenes, kas ir masīvas un grūti uzlaužamas, tās ir sarežģīti pārkniebt vai pārzāģēt. Ieteicams velosipēdu pieslēgt videonovērošanas kameru tuvumā.

Tāpat atgādinām, ka ir svarīgi savu velosipēdu reģistrēt, jo tādējādi zagta divriteņa atrašanas gadījumā policijas darbiniekiem uzreiz ir iespējams noskaidrot divriteņa īpašnieku, kā arī saukt pie atbildības personu, kura izdarījusi zādzību. Velosipēdus ātri un ērti var reģistrēt arī internetā: https://www.csdd.lv/