Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atbildīgi Ķengaraga iedzīvotāji ziņo policijai par apreibušu māti ar diviem maziem bērniem 2019. gada 5. jūnijs

Vakar, 4. jūnijā, pa dienu Valsts policija saņēma izsaukumu no Ķengaraga iedzīvotājiem par to, ka uz ielas atrodas manāmi apreibusi sieviete ar diviem maziem bērniem. Reaģējot uz saņemto informāciju, notikuma vietā ieradās Valsts policijas patruļpolicisti. Diemžēl saņemtā informācija apstiprinājās. No sievietes nāca manāma alkohola smaka un viņas kustības liecināja par alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmi. Sievietei līdzi biji septiņus un vienu gadu veci bērni.

Sieviete tika administratīvā kārtībā aizturēta un nogādāta Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirknī. Tika konstatēts, ka sieviete atrodas 1,23 promiļu stiprā alkohola reibumā. Tāpat viņai tika nozīmēta narkotisko un psihotropo vielu ekspertīze.

Bērni bija atbilstoši apģērbti un sākotnējās apskates laikā netika konstatēts, ka viņiem vajadzīga mediķu palīdzība. Taču ņemot vērā, ka sieviete šādā stāvoklī nespēja parūpēties par atvasēm, tika pieņemts lēmums viņus nogādāt krīzes centrā.

Jāpiemin, ka aizturētā sieviete iepriekš bijusi sodīta par slepkavību, kas izdarīta alkohola reibumā. Atžirgusi no reibuma, viņa policistiem atklāja, ka kopš tā laika nosolījusies sev vairāk nedzert, bet, diemžēl alkohola lietošana jau kārtējo reizi viņai bija radījusi nepatikšanas.

Tajā pašā dienā policisti apsekoja sievietes dzīvesvietu, kur tobrīd atradās bērnu tēvs un vecmāmiņa. Arī bērnu tēvs tika aizturēts, jo, pārbaudot vīrieša identitāti, tika konstatēts, ka viņš ir izsludināts policijas meklēšanā. Policistu ierašanās laikā mājās pārnāca aizturētās sievietes trešais bērns – 12 gadus vecs pusaudzis. Ņemot vērā, ka mājās bija atbilstoši apstākļi, pārtika un aizturētās sievietes māte bija gatava pusaudzi pieskatīt, viņš tika nodots vecmāmiņas aprūpē.

Saistībā ar notikušo pret bērnu māti uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173. panta – par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Par šādu pārkāpumu vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Ja ekspertīzes rezultāti apliecinās, ka aizturēšanas brīdī sieviete atradusies psihotropo vai narkotisko vielu ietekmē, viņai būs jāatbild arī par šo pārkāpumu.

Informācija par notikušo ir nodota sociālajam dienestam un bāriņtiesai, lai lemtu par bērnu turpmāko likteni.

Valsts policija strikti norāda, ka alkohola lietošana nav savienojama ar bērnu pieskatīšanu! Tāpat policija izsaka pateicību, iedzīvotājiem, kuri nepalika vienaldzīgi un rīkojās situācijai atbilstoši, par notikušo paziņojot policijai un tādējādi novēršot iespējamo nelaimi.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)