Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija par nelegālās televīzijas izplatīšanu Rīgā un Pierīgā aizturēja personu grupu 2019. gada 15. maijs

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas, turpinot aktīvi apkarot nelegālās televīzijas izplatīšanu Latvijas teritorijā un veicot informācijas pārbaudi, identificēja personu grupu, kura privāti savam klientu lokam no 2013. līdz 2019. gadam nodrošināja nelegālas televīzijas pakalpojumu sniegšanu Rīgā un Pierīgas teritorijā. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas četras personas.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas, realizējot Valsts policijas noteiktās prioritātes cīņā ar kibernoziegumiem un nelegālās televīzijas apkarošanu, noskaidroja personu grupu, kas ilgstošā laika periodā sniedza nelicenzētus satelīttelevīzijas pakalpojumus Rīgā un tās reģionā.

Tika uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikums 148. panta otrās daļas – par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka personu grupa ar noziedzīgo nodarījumu nodarbojās kopš 2013. gada, tādejādi nodrošinot aptuveni 10 000 Rīgas un Rīgas reģiona mājsaimniecību ar nelicencētu televīzijas saturu. Personu grupa, izplatot nelegālo TV saturu, izmantoja tehnoloģisko risinājumu, kas pazīstams kā CardSharing.

Tāpat tika noskaidrots, ka minētais risinājums nodrošināts ar satelīta šķīvja, interneta pieslēguma un speciāli konfigurēta uztvērējā palīdzību, lai saņemtu un dekodētu ārzemju servera sūtītu signālu un klientam darītu pieejamu nelegālo televīzijas saturu. Pārsvarā šādi tika izplatīts sabiedrībā populāras ārzemju audiovizuālā satura komplekts, kurā tika iekļauti arī Latvijā integrēti televīzijas kanāli.

Šī gada 8. maijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par iepriekš minētā nozieguma izdarīšanu aizturēja četras personas – 1963., 1969. un divus 1976. gadā dzimušus vīriešus, no kuriem viens jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu vīrieši var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā tika veiktas vairāk nekā desmit kratīšanas, kā rezultātā izņemts liels skaits lietisko pierādījumu. Tāpat tika iegūti un nostiprināti pierādījumi tam, ka “pieredzējušākais” personu grupas dalībnieks ar nelegālās TV izplatīšanu Latvijas teritorijā nodarbojās vairāk nekā sešus gadus. Nelikumīgā pakalpojuma sniedzēji ir veikuši ne vien autortiesību/blakustiesību pārkāpumu, bet arī veicinājuši ēnu ekonomiku.

Līdz ar personu aizturēšanu likumsargiem izdevās pārtraukt personu grupas noziedzīgās darbības un tika liegta pieeja nelegālam televīzijas saturam. Izmeklēšanas darbību rezultātā pārtraukta ārzemēs izvietotā servera izplatītā interneta datu plūsma.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Saistībā ar nelegālās televīzijas izplatību Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar biedrību “Par legālu saturu” turpina veikt aktīvu profilaktisko darbu sabiedrības informēšanas nolūkā, piedaloties dažādās informatīvās kampaņās, tajā skaitā pretpirātisma sociālajā kampaņā “Nemāni sevi – Tu zodz!”.

(Ilustratīvs attēls: www.pixabay.com)