Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Dzērumos policisti sastop vasarnīcas apzadzējus, kuri ķerrā sakrāmējuši zagto gāzes balonu un citas mantas 2019. gada 8. maijs

30. aprīlī ap pulksten sešiem vakarā Ķekavas novada Ķekavas pagasta Dzērumos kāda iedzīvotāja pamanīja, ka viņas kaimiņu vasarnīcas teritorijā rosās aizdomīgi vīrieši. Kaimiņiene par notikušo paziņoja policijai.

Notikuma vietā ieradās Reģionālās pašvaldības policijas likumsargi, kuri guva apstiprinājumu zādzībai no privātmājas. Turpat netālu pašvaldības policisti aizturēja divus vīriešus, kas tobrīd jau bija sakrāmējuši ķerrā zagtās mantas un izstūmuši tās no vasarnīcas teritorijas. Izrādījās, ka vīrieši bija nozaguši gāzes balonu, divas segas, spilvenu, dzelzs caurules un alumīnija kannas.

Notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas Baložu iecirkņa policisti, kuri abus aizdomās turētos nogādāja policijas iecirknī. Pārbaudot vīriešu identitāti, konstatēts, ka viens no viņiem jau iepriekš sodīts par zādzībām, savukārt otrs sodīts par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrieši vasarnīcā iekļuvuši, uzlaužot žoga slēdzeni un vasarnīcas durvis, taču precīzi notikušā apstākļi vēl tiek skaidroti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abiem vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Pēc procesuālo darbību veikšanas zagtās mantas tiks atdotas to saimniekam.

Izsakām pateicību vērīgajai kaimiņienei, kura, pamanot nepiederošas personas rosāmies pa kaimiņu īpašumu, nebija vienaldzīga un izsauca policiju. Aicinām arī citus iedzīvotājus, redzot vasarnīcu vai privātmāju teritorijās aizdomīgas personas vai mašīnas, kurās iekšā esošās personas novēro īpašumus, un rodas aizdomas par noziegumu vai tā plānošanu, zvanīt policijai pa tālruņa numuru 110!

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)