Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas Pasažieru ostā aizturētas personas, kuras ar prāmi Latvijā ieveda nelegālās cigaretes 2019. gada 8. maijs

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikā nelegālās akcīzes preces nonāk pa dažādiem ceļiem – gan tiek ievestas ar automašīnām, lidmašīnām, gan arī jūras ceļā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirkņa uzdevums ir arī uzraudzīt kuģu pārvadājumus.

Tika noskaidrots, ka 30. aprīlī Rīgā pirmo reizi jāpiestāj kādas ārvalsts prāmim. Reida laikā, kuru rīkoja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām, Valsts robežsardzi un Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonām, tika piefiksēts, ka vairākas personas Rīgas Pasažieru ostā no prāmja izkrauj lielus koferus.

Pārbaudot aizdomīgos koferus, tika konstatēts, ka tajos atrodas cigaretes bez akcīzes markām. Kopumā Valsts policija atsavināja 106 200 nelegālo cigarešu. Papildus 109 400 gabalu nelegālo cigarešu atsavināja VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas.

Notikuma vietā Valsts policija administratīvā kārtībā aizturēja septiņas personas. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests aizturēja piecas personas. Visi aizturētie ir prāmja apkalpes locekļi, viņu vidū ir gan Latvijas, gan citu valstu piederīgie.

Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta – par akcīzes preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Par šādiem pārkāpumiem uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Valsts policija noskaidrojusi, ka ievestās nelegālās cigaretes iegādātas ārvalstī, bezmuitas zonā. Šobrīd turpinās izmeklēšana, un tiek skaidrots, kur personas nelegālās cigaretes bija paredzējušas realizēt.

Pēc ekspertīzes veikšanas atsavinātās cigaretes tiks nodotas Valsts ieņēmumu dienestam, lai lemtu par to iznīcināšanu.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.