Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija konstatē divus savvaļas sugu dzīvnieku tirdzniecības pārkāpumus 2019. gada 30. aprīlis

Šī gada aprīļa sākumā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes darbiniekiem veica pārbaudes saistībā ar savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu tirdzniecībā. Pārbaužu laikā tika konstatēti divi pārkāpumi – privātpersonas bez speciālā sertifikāta vēlējušās realizēt polārlāča ādu un vistu vanaga izbāzni. Saistībā ar notikušo uzsāktas administratīvās lietvedības.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas amatpersonas kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldi regulāri veic tirdzniecības vietu pārbaudes un interneta monitoringu, lai novērstu nelikumīgu savvaļas sugu tirdzniecību.

Pārbaužu laikā, kas veiktas 4. un 9. aprīlī, tika konstatēti tirdzniecību regulējošo normatīvo aktu pārkāpumi. Kādas privātpersonas vēlējušās pārdot polārlāča ādu par 200 eiro, kā arī vistu vanaga izbāzni, kura cena ir 380 eiro. Abām privātpersonām tika lūgts uzrādīt attiecīgos dokumentus un apliecināt dzīvnieku legālo izcelsmi, taču neviena no tām nevarēja to izdarīt.

Jāpiebilst, ka Latvijā, tāpat kā jebkurā Eiropas Savienības dalībvalstī, aizliegts tirdzniecībā piedāvāt gan dzīvus īpatņus, gan izstrādājumus no savvaļas sugām, ja nav iespējams pierādīt to legālu izcelsmi. Turklāt Dzīvnieku aizsardzības likums Latvijā aizliedz ārpus zooloģiskajiem dārziem un reģistrētām savvaļas dzīvnieku turēšanas vietām turēt nebrīvē kā mājdzīvniekus savvaļas plēsēju kārtas dzīvniekus, primātus, krokodilus, čūskas un jūras zīdītājus. Veicot tirdzniecību ar sugām, kas iekļautas CITES konvencijas pielikumos, nepieciešams saņemt CITES sertifikātu vai atļauju, kas apliecina attiecīgo īpatņu legālo izcelsmi.

Saistībā ar notikušo pret abām privātpersonām uzsākta administratīvā lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 77. panta pirmās daļas – par normatīvajos aktos noteikto dzīvnieku aizsardzības prasību pārkāpšanu. Par prasību neievērošanu var tikt uzlikts naudas sods fiziskajām personām no 30 līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 1200 eiro.

Valsts policija lietu materiālus nodevusi Dabas aizsardzības pārvaldei atbilstoši kompetencei lēmumu pieņemšanai administratīvajās lietās.