Visas aktualitātes Pilnā versija

Garnadzis atzīst, ka uzlauzt auto durvis viņu pamudinājušas salonā atstātas mantas 2018. gada 31. oktobris

Šā gada vasaras sākumā policijā tika saņemta informācija no kādas personas par to, ka, Rīgā, Iļģuciemā, uzlaužot viņa automašīnas durvis, nezināma persona ir nozagusi tās salonā atstāto lentzāģi un citas personīgās mantas.

Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti uzsāka notikušā nozieguma izmeklēšanu. Tās laikā likumsargi noskaidroja, ka lentzāģis ir nodots kādā lombardā, no kurienes to izņēma un vēlāk atdeva tā likumīgajam īpašniekam. Rīgas Kurzemes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti noskaidroja arī aizdomās turēto personu.

Vakar, 30. oktobrī, noskaidrojot 1981. gadā dzimušā aizdomās turētā vīrieša atrašanās vietu, policisti uz ielas, netālu no vīrieša dzīvesvietas, viņu aizturēja. Jāpiemin, ka vīrietis jau iepriekš sodīts par analoģiskiem noziegumiem un vien nesen izcietis cietumsodu.

Vīrietis policistiem atzina, ka no ielas pamanījis automašīnas salonā atstātās mantas un tas viņu pamudinājis uzlauzt durvis, lai vēlāk mantas pārdotu un iegādātos narkotikas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību no transportlīdzekļa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētais šobrīd atrodas izolatorā, un rīt, 1. novembrī, tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu šai personai.

Atgādinām iedzīvotājiem neatstāt automašīnu salonos mantas! Pat tur atstāts tukšs maisiņš var pamudināt noziedznieku iekļūt spēkratā, lai pārbaudītu maisiņa saturu.