Visas aktualitātes Pilnā versija

Bolderājas iedzīvotājs izdzird sievietes kliedzienus un steidz palīdzēt 2018. gada 26. septembris

Piektdien, 21. septembrī, kāda sieviete Rīgā, Bolderājā, iegāja veikala priekšnamā un sajuta, ka viņai kāds no mugurpuses pienāk klāt un no kakla norauj zelta ķēdīti. Sieviete paskatījās uz aizmuguri un pamanīja ļaundari – jaunu vīrieti, kurš ar norauto ķēdīti metas laukā pa durvīm.

Sieviete sāka skaļi kliegt un viņas palīgā saucienus izdzirdēja kāds garāmgājējs. Aptverot notikušo, drosmīgais vīrietis metās ļaundarim pakaļ. Pāris desmitus metru attālumā no nozieguma vietas ļaundaris pakrita un aculiecinieks viņu aizturēja, pēc kā izsauca policiju.

Notikuma vietā ieradās Rīgas pašvaldības policijas un Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti, kuri aizdomās turēto personu nogādāja policijas iecirknī.

Pārbaudot viņa identitāti, noskaidrots, ka aizturētais vīrietis ir dzimis 1988. gadā un iepriekš nonācis policijas redzeslokā par cita veida noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Saistībā ar notikušo sākotnēji uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizdomās turētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis - policijas uzraudzība.

Ķēdīte ir atdota īpašniecei.

Izsakām pateicību drosmīgajam iedzīvotājam, kurš uz notikuma vietu izsauca policiju un, riskējot ar savu drošību, pat darīja vairāk nekā šādā situācijā būtu prasīts - pats aizturēja noziedznieku līdz policistu ierašanās brīdim.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)