Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturējām divus vīriešus, kuri Rīgas centrā aplaupīja garāmgājēju 2018. gada 09. augusts

Pagājušajā sestdienā, 4. augustā, Valsts policijas Rīgas Centra iecirknī ieradās kāds vīrietis, kuru pirms neilga brīža aplaupīja divi garāmgājēji.

Likumsargi no cietušā uzzināja, ka viņš rīta gaismā devies uz mājām. Pēkšņi pie cietušā pieskrējuši klāt divi svešinieki, kuri viņam piedraudējuši un likuši atdot personīgās mantas. Vīrietis atteicies to darīt, pēc kā personas iesitušas cietušajam un nolaupījušas maku ar tajā esošajiem dokumentiem, mobilo telefonu, automašīnu atslēgas, dzīvokļa atslēgas, pulksteni un pametušas notikuma vietu.

Tika uzsākta abu iespējamo vainīgo personu meklēšana. Rīgas Centra iecirkņa policisti noskaidroja aizdomās turēto atrašanās vietu – izrādās cita konflikta rezultātā personas jau bija aizturētas un nogādātas Rīgas Latgales iecirknī apstākļu noskaidrošanai.

1996. gadā dzimušais aizturētais vīrietis jau iepriekš vairākas reizes ir nonācis policijas redzeslokā par zādzībām un laupīšanām, bet otrs 1997. gadā dzimušais aizdomās turētais vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Pagaidām likumsargiem ir izdevies atgūt tikai maku ar dokumentiem, taču tiek turpināts strādāt, lai atgūtu arī pārējās nolaupītās mantas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

1996. gadā dzimušajam aizturētajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Otram aizturētajam tiesa piemēroja drošības līdzekli – policijas uzraudzību.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)