Visas aktualitātes Pilnā versija

Kopīgas atpūtas laikā vīrietis nolaupa paziņam gredzenu 2018. gada 5. jūlijs

Šī gada maija beigās Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirknī tika saņemta informācija par zelta gredzena nolaupīšanu pēc kopīgas atpūtas kādā kafejnīcā.

Maija beigās divi vīrieši bija devušies atpūsties uz kādu kafejnīcu Bolderājā. Atpūtas laikā tika lietoti alkoholiskie dzērieni. Starp vīriešiem izcēlies konflikts un abi nolēmuši turpināt skaidrot attiecības ārpus kafejnīcas. Drīz vien konflikts pāraudzis fiziskā sadursmē un viens no vīriešiem divas reizes iesitis otram pa galvu. Cietušais nokritis zemē un zaudējis samaņu. Kad viņš atguvās, vīrietis konstatējis, ka nedz no zelta gredzena, kas iepriekš atradās uz pirksta, nedz no paziņas nav ne vēsts.

Likumsargi uzsāka izmeklēšanu, noskaidroja iespējamā vainīgā identitāti un izsludināja viņu meklēšanā.

Tāpat likumsargi izmeklēšanas procesā noskaidroja, ka aizdomās turētais vīrietis jau tiek meklēts cita kriminālprocesa ietvaros un viņam jau iepriekš ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Otrdien, 3. jūlijā, policisti uz ielas aizturēja 1985. gadā dzimušo vīrieti, kurš iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu apriti, mantiskiem noziedzīgiem nodarījumiem un miesas bojājumu nodarīšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu vainīgā persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētais vīrietis atrodas apcietinājumā.

(Ilustratīvs attēls: www.pixabay.com)