Visas aktualitātes Pilnā versija

Jau 17. gadu ēnotāji izmanto iespēju ielūkoties Valsts policijas darbā 2018. gada 15. februāris

Šodien, 14. februārī, visā valstī norisinājās Ēnu diena un arī Valsts policijā viesojās aptuveni 350 skolēnu, kuri nākotnē apsver iespēju savas darba gaitas saistīt ar dienestu policijā. Tāpat kā citus gadus, arī šogad ēnotājiem bija iespēja iepazīties ar darba specifiku ne tikai iecirkņos, bet arī “sekot pa pēdām” Valsts policijas priekšniekam.

Kopumā Ēnu dienā piedalījās dažāda vecuma bērni un jaunieši no visas Latvijas, kuri ar interesi vēroja gan kriminālpolicijas, gan kārtības policijas ikdienas darbu. Ēnotāji labprāt apmeklēja policijas iecirkņus, kā arī viesojās Valsts policijas administratīvajā ēkā.

Ēnotāji kopā ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi apmeklēja ikrīta sapulci, kuras laikā tika pārrunāti iepriekšējās diennakts ievērojamākie notikumi valstī, kā arī plānotie darbi nākotnē. Pēcāk ēnotāji kopā ar VP priekšnieku devās uz Iekšlietu ministriju, kur tikās ar Iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski.

Arī šogad ēnotājiem Rīgā bija iespēja apmeklēt Valsts policijas muzeju un uzzināt interesantas nianses par policijas vēsturi, apskatot dažādus vēstures eksponātus un to, kā gadu laikā ir mainījusies likumsargu dienesta forma. Ēnu dienā jaunieši varēja iepazīties ar kriminālistikas ekspertu darba pienākumiem un izveidot savu daktiloskopisko karti. Tāpat skolēni apskatīja Speciālā uzdevuma bataljona speclīdzekļus, ekipējumu un pielaikoja to. Ēnotājiem šogad bija unikāla iespēja pirmo reizi uzspēlēt Valsts policijas spēli “Šķērso ceļu droši”, tādējādi demonstrējot gūtās iemaņas un prasmes ceļu satiksmē.

Arī citos Latvijas reģionos skolēni varēja iepazīties ar policistu darba specifiku. Piemēram, Vidzemes reģionā ēnotāji tikās ar kinologiem un guva padomus saskarsmē ar dzīvniekiem, kā arī vēroja dienesta suņu paraugdemonstrējumus. Latgales reģionā jaunieši iejutās ceļu policista “ādā”, iepazīstot inspektoru dinamisko darba ritmu. Kurzemes reģionā ēnotāji paviesojās šautuvē, kur aplūkoja ieroču arsenālu. Turpretim Zemgales reģionā, Aizkrauklē, skolēni varēja vērot Valsts policijas, Zemessardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta paraugdemonstrējumus un piedalīties dažādu mācību situāciju izspēlē.