Visas aktualitātes Pilnā versija

Tikai katrs septītais velosipēds zādzības brīdī ir pieslēgts ar veloslēgu 2013. gada 16. augusts

Šogad Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki cīņā pret velosipēdu zādzībām ir iesaistījuši vēl lielākus operatīvos resursus nekā pagājušajā gadā, taču diemžēl vērojama tendence, ka par spīti visām policijas aktivitātēm velosipēdu zādzību skaits joprojām ir liels – analizējot zādzību tendences laika posmā no 1.aprīļa līdz 7.augustam,  ir novērojams velosipēdu zādzību pieaugums par aptuveni 10%, salīdzinot ar to pašu laika periodu pagājušajā gadā.

85% zādzību varētu novērst

Analizējot velosipēdu zādzību tendences, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs atklāj, ka tikai septītā daļa no visiem nozagtajiem velosipēdiem zādzības izdarīšanas brīdī bijuši aprīkoti ar drošības trosēm vai cita veida veloslēgiem. „Ir svarīgi rūpēties par sava īpašuma drošību. Iespējams, 85% no šīm zādzībām būtu izdevies novērst, ja velosipēdi būtu aprīkoti ar veloslēgiem”, teic A.Sozinovs.
Jūlijā Rīgas reģionā notikušas 220 velosipēdu zādzības, taču augusta pirmajās septiņās dienās reģistrētas jau 42 velosipēdu zādzibas. „Ja vasaras sākumā varējām teikt, ka ir neliels velosipēdu zādzību samazinājums, salīdzinot ar pagājušo gadu, tad šobrīd vērojams, ka zādzību skaits ir lielāks nekā pagājušajā gadā. Darām visu, ko varam, lai šīs zādzības apkarotu – iesaistām pilnīgi visas policijas struktūrvienības, kā arī sadarbojamies ar pašvaldības policiju. Vidēji katru otro dienu aizturam kādu velosipēdu zagli” stāsta Andrejs Sozinovs.

Pārsvarā zog no privātām teritorijām

Teju puse jeb 44,8% no visām divriteņu zādzībām notikušas privātās teritorijās. Zagļi izmantojuši izdevību, kad divriteņu saimnieki savus velosipēdus atstājuši nepieslēgtus savu privātmāju pagalmos, neaizslēgtās garāžās, šķūnīšos vai kāpņu telpās. Taču 24% gadījumu velosipēds nozagts pēc tam, kad tā saimnieks savu pārvietošanās līdzekli ilgstoši atstājis bez uzraudzības.
Rīgas Kriminālpolicijas priekšnieks stāsta, ka pie tirdzniecības centriem un speciālajām velosipēdu novietnēm zādzības notiek krietni retāk – tikai 10,4% gadījumu garnadži velosipēdus zaguši publiskās vietās. Tas skaidrojams ar to, ka publiskās vietās iedzīvotāji biežāk izmanto veloslēgus.

Zādzības pārsvarā izdara narkomāni

„Lielāko daļu zādzību parasti izdara narkomāni, kuri velosipēdus zog, lai vēlāk varētu pārdot un par iegūto naudu varētu iegādāties narkotiskās vielas.  Reizēm, lai veiktu divriteņa zādzību, zagļi pastrādā arī citus noziegumus. Nesen bija pat gadījums, kad divi velozagļi nozaga automašīnu, lai ērtāk varētu nogādāt nozagtos divriteņus līdz realizācijas vietai”, skaidro Sozinovs.
Velozādzību apkarošanas jomā kriminālpolicija izmanto dažādas metodes, tai skaitā tiek izmantoti arī velosipēdi – ēsmas. Rīgas policija arī turpmāk velosipēdu zādzībām pievērsīs pastiprinātu uzmanību un meklēs arvien jaunus risinājumus, kā cīnīties ar šo sērgu. Taču iedzīvotājiem policija iesaka būt modriem un rūpēties par sava īpašuma drošību, kā arī ziņot, ja rodas aizdomas par jebkāda veida noziegumu.

Sagatavoja:

Toms Sadovskis
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītāja vietnieks
Tālr. 67219872
Mob.tālr. 27878155