Visas aktualitātes Pilnā versija

Interaktīvās ”točku” kartes aktivitāte pieaug; iedzīvotāji izdarījuši vairāk kā 1000 atzīmes 2012. gada 17. augusts

Visvairāk atzīmes šo divu mēnešu laikā izdarītas Rīgas reģionā (606), savukārt, no pārējiem reģioniem visaktīvākie bijuši Latgales (122 atzīmes) un Zemgales (110 atzīmes) iedzīvotāji. Kurzemē un Vidzemē cilvēki informāciju par nelegālām akcizēto preču tirdzniecības vietām snieguši attiecīgi 89 un 80 reizes. Taču vēlreiz atgādinām, ka šie skaitļi nav pielīdzināmi nelegālo tirdzniecības vietu skaitam, jo nereti vairāki cilvēki atzīmējuši vienu un to pašu vietu, tāpat ir gadījumi, kad pēc policijas pārbaudēm sniegtā informācija neapstiprinās. Jāpiebilst, ka lielākajā daļā atzīmēto vietu policija jau strādājusi vairākkārt un tās bijušas zināmas, taču vērtīga ir iedzīvotāju sniegtā detalizētā informācija par konkrēto vietu darbību.

Šī gada pirmajos septiņos mēnešos policijas paveiktais darbs cīņā ar nelegālo akcizēto preču apriti bijis ļoti apjomīgs un rezultatīvs – lielākā daļa rādītāju, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pagājušajā gadā, ievērojami pieauguši. Pavisam kopā līdz 31. jūlijam policija nelegālo akcīzes preču aprites apkarošanas jomā veikusi 2317 reidus, sastādīti 2238 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Administratīvo lietvedību ietvaros izņemtā alkohola tilpums pieaudzis no 8433 uz 11363 litriem, savukārt naftas produktu tilpums audzis gandrīz divreiz – ja pērn policijas darbinieki bija atsavinājuši 84 699 litrus, tad šogad jau 152 489 litrus. Savukārt, nelegālo cigarešu ziņā vērojama līdzīga aina kā pērn – gada septiņos mēnešos atsavināts nedaudz vairāk kā 1 640 000 cigarešu vienību.

Nelegālo akcīzes preču apkarošanas jomā 2012. gadā uzsākti 377 kriminālprocesi (par 20 vairāk kā pērn). Arī kriminālprocesu ietvaros atsavināto nelegālo akcizēto preču ziņā vērojamas pozitīvas tendences. Atsavināto cigarešu skaits pieaudzis vairāk kā divas reizes – no 5 535 097 uz 12 057 300 vienībām. Arī alkohola daudzums ir palielinājies – ja pērn tika atsavināti 28 679 litri, tad šogad jau 49 623 litri. Citādi ir ar kriminālprocesu ietvaros izņemto naftas produktu daudzumu – tas ir mazinājies no 191 548 litriem uz 70 674 litriem.

Jau iepriekš vēstīts, ka Valsts policija no šī gada 21. jūnija iedzīvotājiem piedāvā iespēju savā mājas lapā interaktīvā kartē sniegt informāciju par nelegālā alkohola, cigarešu vai narkotisko vielu tirdzniecības vietām. Cilvēki var atzīmēt konkrētu vietu kartē, kā arī sniegt papildus informāciju par to.

Atgādinām, ka informāciju par nelegālajām alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām, iespējams norādīt interaktīvajā kartē šeit - http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/ Bez šīs iespējas policijai informāciju var sniegt arī zvanot, rakstot vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Tāpat policija uz sadarbību aicina arī pašvaldības, rosinot tās savās mājas lapās ievietot informāciju par interaktīvo ”točku” karti un saiti uz to, lai pēc iespējas lielāks cilvēku skaits arī reģionos uzzinātu par šo komunikācijas kanālu un iesaistītos cīņā ar nelegālo akcīzes preču apriti. Šajā gadījumā sazinieties ar policiju

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv