Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Nodrošinājuma valsts aģentūrā tiek iznīcināti pusgada laikā uzkrātie šaujamieroči 2012. gada 6. jūlijs

Šā gada sākumā tika veiktas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos Nr.1011 „Ieroču atļauju noteikumi, kā arī ieroču izņemšanas un iznīcināšanas kārtība”, kas paredz, ka turpmāk visus nodotos, izņemtos, kā arī konfiscētos šaujamieročus, to munīciju un sastāvdaļas, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, gāzes pistoles un speciālos līdzekļus iznīcinās Nodrošinājuma valsts aģentūra. Līdz šim to veica Valsts policija.

Nodrošinājuma valsts aģentūrā ieroču iznīcināšana notiek divos etapos. Aģentūrā ieroči iznīcināšanai nonāk gan no Valsts policijas Atļauju sistēmas, kur tos labprātīgi nodod gan īpašnieki, gan to mantinieki, gan no citām tiesībsargājošajām iestādēm. Iznīcināšanai paredzēti arī ieroči no ieroču veikaliem, kuri likumā paredzētajā laikā nav tikuši realizēti, kā arī ieroči un munīcija no iztiesātām krimināllietām.

Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieks katru ieroci pieņem likumā noteiktajā kārtībā un pēc tam padara lietošanai nederīgu. Īpašniekiem un kolekcionāriem ir jārēķinās, ka ieročus glabāšanai mājās, padarītus šaušanai nederīgus, no Nodrošinājuma valsts aģentūras vairs atgūt nevar, tādēļ par to ir jādomā, pirms ierocis nodots Valsts policijas Atļauju sistēmā iznīcināšanai.

Tā kā ieroči iznīcināšanai tiek pieņemti visa gada garumā, tad otrais iznīcināšanas etaps notiek reizi pusgadā, kad uzkrājies lielāks skaits iznīcināmo ieroču. Kaut arī ikviens ierocis ir padarīts šaušanai nederīgs un salikt detaļas, lai iegūtu kaujas ieroci vairs nav iespējams, ētisku un juridisku apvērumu dēļ tie tiek izkausēti. Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar akciju sabiedrību „Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca” komisijas klātbūtnē metāla detaļas izkausēja metālliešanas krāsnī.

Vakar Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas metālkausēšanas krāsnī tika iznīcināti 156 ieroči – gan gludstobra bises, gan pistoles, revolveri, gan karabīnes, kā arī munīcijas sastāvdaļas. Kā pastāstīja rūpnīcas speciālisti, ieroči nonāk krāsnī, kurā temperatūra ir 1500 grādu pēc Celsija un jau pēc desmit minūtēm sāk zaudēt formu un pārvērsties šķidrā agregātstāvoklī.  

 

Sagatavoja:
Ieva Rekšņa
Iekšlietu ministrijas
Aģentūru darba uzraudzības nodaļas
Vecākā referente
Tālr.: 67086196
Mob: 29130397
E-pasts: ieva.reksna@iem.gov.lv