Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas vadība piedalījās 2.Eiropas policijas priekšnieku konventā 2012. gada 11. jūnijs

Pirms konventa atklāšanas pēc Zviedrijas policijas priekšnieka iniciatīvas notika Baltijas valstu un Zviedrijas tikšanās, lai pārrunātu noziedzības tendences Zviedrijā un Baltijas valstīs un kā ar tām cīnīties. Zviedrijas puses galvenā interese bija noskaidrot par Baltijas valstu policiju sadarbību ar Zviedrijas policiju reģionālajā un vietējā līmenī.

Konventa atklāšanā Eiropola direktors R.Wainwright īsumā informēja par Eiropola iepriekš izplatītās aptaujas, kas bija veltīta krīzes risinājumiem Eiropas Savienības dalībvalstu policijās, rezultātiem. Tika secināts, ka personāla atbrīvošana no darba ir pēdējā iespēja ietaupīt, parasti tiek meklētas citas līdzekļu taupīšanas iespējas, piemēram, lielākoties ierobežo prēmiju izmaksas, samazina administratīvo darbinieku skaitu, aptur darbinieku pieņemšanu policijā, meklē finansējumu no Eiropas Savienības fondiem, piemēram, ISEC fonda un Ārējo robežu fonda. Secināta arī tāda negatīva tendence, ka krīze ir novedusi cilvēkus tuvāk organizētajai noziedzībai, jo cilvēki ir kļuvuši tolerentāki pret atsevišķiem organizētās noziedzības objektiem, piemēram, preču viltošanu.

Konventā tika pārrunātas aktualitātes kibernoziedzības jomā (tai skaitā kredītkaršu zādzības, finanšu krāpšanas, pazīstamu preču zīmolu viltošanas u.c.), jaunā Kibernoziedzības centra izveidošana. Konventā uzstājās vairāku valstu policijas vadība, informējot par aktualitātēm un krīzes pārvarēšanas risinājumiem.

Latvijas VP priekšnieks I.Ķuzis sniedza prezentāciju par Latvijas Valsts policijas vadību krīzes laikos, kurā informēja par VP personāla skaitu un budžetu laika posmā no 2007.gada līdz 2011.gadam, VP prioritātēm, noziedzīgo nodarījumu skaitu un noslodzi uz vienu policijas amatpersonu, par veiktajiem un plānotajiem pasākumiem krīzes pārvarēšanā, piemēram, izmaiņas darba samaksas sistēmā, resursu sistēmas izveide un ieviešana, atbalsta funkciju centralizācija, amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm izvērtēšana atbalsta dienestos, karjeras (izglītības) jautājuma attīstība u.c.

 

Eiropola direktors slēdza konventu, informējot, ka nākošais – trešais Eiropas policijas priekšnieku konvents notiks 2013.gada jūlija pirmajā pusē un to vadīs Eiropola direktors kopā ar Eiropas Savienības prezidējošo valsti – Lietuvu.