Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vidzemē atklāta marihuānas audzētava 2012. gada 5. jūnijs

Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Raimonds Kronbergs informē, ka narkotiskā viela- marihuāna- audzēta īpaši aprīkotās telpās, apkurei un nepieciešamajam apgaismojumam izmantots jaudīgs ģenerators. Sankcionētas kratīšanas laikā nogriezti un izņemti vairāk kā 2 500 marihuānas stādi dažādās augšanas stadijās, kuru kopējais svars ir vairāk kā 300 kilogrami, izņemti vairāki kilogrami izžāvēta zaļa augu masa.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta 2. daļas Narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Krimināllikumā par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku no 5 līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Aizdomās par narkotisko vielu izgatavošanu, audzēšanu un realizēšanu aizturētas deviņas personas, četrām tiesa piemērojusi drošības līdzekli- apcietinājumu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka marihuāna šajās telpās audzēta aptuveni sešus mēnešus un tiek izskatīta versija, ka izaudzētais realizēts ne tikai Latvijā. Ēka, kurā iekārtota audzētava, atrodas attālu no citām pagasta mājām un viss liecina, ka tā iegādāta speciāli marihuānas audzēšanas vajadzībām.

Šī ir Vidzemē lielākā jebkad konstatētā narkotisko vielu audzētava, kuru izdevies atklāt Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbiniekiem. Izņemto narkotisko vielu vērtība ir vairāki desmiti tūkstoši latu. (Grams izžāvētas marihuānas Latvijā ir nopērkams par aptuveni 7 latiem). Izmeklēšana turpinās.

 

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326; 28653999