Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par nodarbošanos ar sutenerismu aizturētas piecas personas 2012. gada 7. februāris

            Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki aizdomās par nodarbošanos ar sutenerismu aizturējuši piecu personu grupu, kas organizēja dažādu seksuālo pakalpojumu sniegšanu Rīgā.

            Aizdomās turamos ONAP 3.nodaļas (Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošana) darbinieki aizturēja  gan  Rīgā, gan arī Rīgas rajonā. Garkalnes novadā tika aizturēts kāds jau iepriekš tiesāts 1960. gadā dzimis vīrietis, savukārt vēl četri grupas dalībnieki - 1961. gadā dzimusi, agrāk par sutenerismu sodīta persona un agrāk nesodītas 1971. gadā, 1976.gadā, un 1986. gadā  dzimušas personas tika aizturētas dažādās galvaspilsētas vietās.

            Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija,  aizturētie organizējuši seksuālo  pakalpojumu sniegšanu dažādās Rīgas vietās ar mērķi gūt  materiālu labumu uz tādu personu rēķina, kuras nodarbojas ar prostitūciju.

            Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 165.panta 3.daļas “Par   tādas personas izmantošanu iedzīvošanās nolūkā, kura nodarbojas ar prostitūciju, ja to izdarījusi organizēta grupa pēc iepriekšējas vienošanās”,  kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

            Policija turpina izmeklēšanu.

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442