Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Starptautiskā konferencē tiek apspriesta inovatīva organizētās noziedzības grupu klasifikācija 2011. gada 19. septembris

No 19. - 20.septembrim Rīgā notiek starptautiska konference „Organizētās noziedzības grupu novērtēšanas un sarindošanas izaicinājumi un praktiskie aspekti”.

Konkrēta sistēma, pēc kuras klasificēt organizētās noziedzības grupas un novērtēt to potenciālo apdraudējuma bīstamību, – tā ir inovācija, kas tapusi ES līdzfinansētā projekta ietvaros, Valsts policijai sadarbojoties ar Dānijas kolēģiem. Jaunā sistēma būtiski palīdzēs gan izmeklēšanā, gan preventīvajā darbā.

Konferencē paredzēts izvērtēt konkrētā projekta rezultātus, diskutēt par organizētās noziedzības definēšanas problemātiku un apspriest labāko ES dalībvalstu un citu valstu pārrobežu organizētās noziedzības apkarošanas praksi.

Tajā piedalās pārstāvji no Eiropas Savienības dalībvalstu policiju dienestiem, dažādām Valsts policijas struktūrvienībām, tāpat uzaicināti arī Latvijas tiesībsargājošo iestāžu, Iekšlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas un Ģenerālprokuratūras pārstāvji.

Konferencē uzstāsies kriminoloģijas eksperti un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji no Latvijas, Dānijas, Zviedrijas, Lietuvas, Norvēģijas, kā arī eksperti no Eiropas policijas biroja – Eiropola.

Minētā konference notiek ES Komisijas līdzfinansētā projekta „Metodoloģijas izstrāde un ieviešana, lai sarindotu un sakopotu organizētas noziedzības grupas, lai prioritizētu mērķtiecīgāku iedarbību pret tām” ietvaros. 

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014