Visas aktualitātes Pilnā versija

Jēkabpilī par noziedzīgiem nodarījumiem aizturēts agrāk tiesāts vīrietis 2011. gada 21. februāris

2011.gada 21.februārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Jēkabpilī par noziedzīgiem nodarījumiem aizturēts agrāk tiesāts vīrietis

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas (KrPN) darbinieki, sadarbībā ar VP Galvenās Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbiniekiem, veicot operatīvās meklēšanas  pasākumus,  aizdomās par noziedzīgiem nodarījumiem Jēkabpilī šā gada janvāra nogalē, aizturējuši agrāk tiesātu – 1978.gadā dzimušu vīrieti, kuram piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Šā gada 25.janvārī Jēkabpilī uz Filozofu ielas ap pulksten 17.50 tika aplaupīta 1992.gadā dzimusī jauniete, kurai tika nolaupīta nauda, savukārt 27.janvārī policijas darbinieki saņēma informāciju, ka pēc pulksten 23.00 Vienības ielā pie tilta, piedraudot ar nazi, aplaupīta un izvarota 1970.gadā dzimusī sieviete.Cietušajai tika nolaupīta nauda un zelta gredzens. Sakarā ar noziedzīgiem nodarījumiem policijas darbinieki strādāja pastiprinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk aizturētu noziedzīgo personu.

Personu, kuru aizturēja ir Jēkabpils iedzīvotājs, kurš tiesāts par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un tikai pagājušā gada novembra mēnesī tika atbrīvots no ieslodzījuma vietas. 

Uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 176.panta 3.daļas un 159.panta 2.daļas

“Par laupīšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi laupīšanu”, kas paredz sodu  ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

“Par izvarošanu, ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi izvarošanu”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

            Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta noziedzīgās personas saistība citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece

Valsts policijas

Zemgales reģiona pārvaldes

priekšnieka palīdze

Tālr.63004302,20293472