Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Veikalos, mainot naudu, izkrāpj 210 latus 2011. gada 24. janvāris

 Janvārī Rīgas reģiona policisti konstatējuši divus gadījumus, kuros kāds vīrietis apkrāpis veikala kasierus, lūdzot samainīt naudu. Abos gadījumos vīrietis ar kasieri runājis angļu valodā, vienā no gadījumiem krāpšana veikta kopā ar līdzdalībnieku. Kopā šādā veidā vīrietis izkrāpis 210 latus. 

Šā gada 15. janvārī vienā no tirdzniecības centra „Origo” veikaliem iegāja divi vīrieši, kuri vēlējās iegādāties kādu no veikala piedāvātajām precēm. Abi vīrieši runāja angļu valodā. Par preci vīrieši norēķinājās ar simt latu banknoti. Pēc preces iegādes vīrietis, kurš maksāja par pirkumu, no kabatas izvilka vēl divas simt latu banknotes un lūdza kasieri tās samainīt pret mazākas vērtības banknotēm, tikmēr otrs vīrietis kasierim uzdeva viņu interesējošus jautājumus par veikalā nopērkamajām precēm. Tā kā maināmā summa bija samērā liela, gan kasieris, gan klients naudu rūpīgi vairākas reizes pārskaitīja. Kad abas iesaistītās puses pārliecinājās, ka nauda saskaitīta pareizi, abi pircēji devās prom. Tiesa gan, vēlāk tajā pašā dienā, pārskaitot kasē esošo naudu, kasieris konstatēja 150 latu iztrūkumu. 

Dažas dienas vēlāk, 19. janvārī, kādā pārtikas veikalā Ogrē notika līdzīgs gadījums – kāds vīrietis, runājot angļu valodā, lūdza kasieri samainīt astoņas divdesmit latu banknotes pret lielākas vērtības banknotēm. Pēc vairākām skaitīšanas reizēm un naudas samainīšanas vīrietis no veikala aizgāja, bet dienas beigās kasiere konstatēja 60 latu iztrūkumu. Par abām krāpšanas epizodēm policijā uzsākti kriminālprocesi, kuru ietvaros šobrīd notiek izmeklēšana. Pagaidām policijas darbinieki ir noskaidrojuši, ka abos krāpšanas gadījumos darbojies viens vīrietis. 

Policija aicina iedzīvotājus un veikalu darbiniekus būt piesardzīgiem un vienmēr pārskaitīt saņemto naudu pašiem. Policija arī aicina atsaukties ikvienu, kam ir kāda informācija par attēlā redzamajiem vīriešiem, zvanot pa tālruņu numuriem: Valsts Policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Latgales iecirknī - 67086330, 67086328 vai arī VP RRP Ogres iecirknī – 65002403, 65002415, vai 112.

  

          

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv