Visas aktualitātes Pilnā versija

Izmanto bezpajumtnieku automašīnas izkrāpšanai 2010. gada 27. decembris

2010.gada 27.decembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Izmanto bezpajumtnieku automašīnas izkrāpšanai

Valsts policijas Rīgas reģiona Ķengaraga iecirkņa darbinieki šā gada 23. decembrī aizturēja kādu vīrieti aizdomās par automašīnas izkrāpšanu no kādas kompānijas, kas izīrējusi automobiļus. Aizdomās turētajam Ziemassvētkos piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Šā gada novembra beigās kāds 1972. gadā dzimis vīrietis uzmeklēja kādu bezpajumtnieku, kuram piesolīja labi samaksāt, ja viņš paņems nomā automašīnu Dodge uz vienu dienu. Bezpajumtnieks darījumam piekrita un, izmantojot vīrieša doto naudu un savus personu apliecinošos dokumentus, noslēdza nomas līgumu uz vienu dienu. Pēc līguma noslēgšanas bezpajumtnieks nodeva automašīnu 1972. gadā dzimušajam vīrietim.

Kad autonomas kompānija automašīnu pēc diennakts nesaņēma atpakaļ, kompānijas darbinieki vērsās policijā, kur par notikušo tika uzsākts kriminālprocess. Veicot izmeklēšanu, policijas darbinieki nonāca uz pēdām bezpajumtniekam, kurš pastāstīja par krāpnieku. Tālākā izmeklēšanas darbā Ķengaraga iecirkņa darbinieki noskaidroja aizdomās turamā personas datus un šā gada 23. decembrī vīrieti aizturēja, bet divas dienas vēlāk, Ziemassvētkos, aizturētajam tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Izkrāptās automašīnas atrašanās vieta policijai pagaidām nav zināma.

Apcietinātais vīrietis jau agrāk ir tiesāts par dažāda veida krāpšanām, tādēļ policijas darbiniekiem ir aizdomas, ka vīrietis varētu būt iesaistīts arī citās noziedzīgās darbībās. Policija lūdz ikvienu, kam ir kāda informācija par attēlā redzamā vīrieša iespējami pastrādātajiem noziegumiem, zvanīt uz tālruņu numuriem: 67086800, 67086821 vai 112.              

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv