Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēta noziedzīga persona par divām izvarošanām 2010. gada 19. augusts

                  

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas (KrPN) darbinieki aizturējuši 1982.gadā dzimušu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par 2000.gadā dzimušās meitenītes un 1985.gadā dzimušas sievietes izvarošanām.

Šā gada 18.augustā tika saņemta informācija no meitenītes mātes, ka viņas prombūtnes laikā, kamēr viņa bijusi atstājusi dzīves vietu, devusies uz pilsētu, 1982. gadā dzimušais vīrietis ar viltu izvilinājis meitenīti no mājas Dobeles novadā, Auru pagastā un to izvarojis.

Savukārt sieviete, kura arī dzīvo Dobeles pagastā, Auru pagastā tikusi izvarota šā gada 14.augustā pie dzelzceļa.

Pašlaik plašāki komentāri netiek sniegti.

VP ZRP Dobeles iecirkņa KrP darbinieki uz karstām pēdām aizturēja noziedzīgo personu.

Aizturētais ir agrāk piecas reizes tiesāts par zādzībām, no ieslodzījuma vietas Valmieras cietuma atbrīvots šā gada aprīlī.

Uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 159.panta 3.daļas un 159.panta 1.daļas

„ Par izvarošanu, ja tā izraisījusi smagas sekas, kā arī par mazgadīgā izvarošanu”, kas paredz sodu ar   mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

„Par dzimumaktu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli (izvarošana)”,  kas paredz sodu  ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

VP ZRP  lūdz rūpīgi apskatīt noziedzīgās personas attēlu un informēt policiju, ja cietusi kāda persona no noziedzīgām darbībā.

Lūgums zvanīt pa tālruņiem: 02, 112 vai 63702202.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece

Valsts policijas

Zemgales reģiona pārvaldes

priekšnieka palīdze

Tālr.63004302,20293472