Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Prokuratūrai nodod kriminālprocesu par sutenerismu 2010. gada 09. augusts

2010.gada 2.augustā Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Narkotiku apkarošanas biroja darbinieki, kriminālvajāšanas uzsākšanai, Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai nosūtīja krimināllietu, kas uzsākta par sutenerisma faktu, kas izdarīts iedzīvošanās nolūkā organizētā  grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

2010. gada 16. aprīlī VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Narkotiku apkarošanas biroja 2. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess pēc noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 165. panta 3. daļā – par sutenerisma faktu, tas ir, par tādas personas, kura nodarbojas ar prostitūciju, izmantošanu iedzīvošanās nolūkā, ja to izdarījusi organizēta grupa, organizējot seksuālu pakalpojumu sniegšanu dzīvokļos Rīgā.

2010.gada 22.aprīlī uz aizdomu pamata Kriminālprocesa likuma 264.panta kārtībā par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti 4 personas -

1969.gadā dzimušais I. – agrāk tiesāts, sodāmība dzēsta; 1965.gadā dzimusī L., agrāk nesodīta; 1986.gadā dzimusī M. agrāk nesodīta; 1989.gadā dzimusī S., agrāk nesodīta.

2010.gada 23.aprīlī M, S. un L. atzītas par aizdomās turētajām par Krimināllikuma 165.panta 3.daļā paredzēto noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un 2010.gada 23.aprīlī viņām piemērots drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā, kā arī papildus drošības līdzeklis – aizliegums izbraukt no valsts.

2010.gada 23.aprīlī I. atzīts par aizdomās turēto noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts krimināllikuma 165.panta 3.daļā un 2010.gada 23.aprīlī viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 2010.gada 9.jūnijā pieņemts lēmums par drošības līdzekļa – apcietinājums – grozīšanu, piemērojot I. ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli – nodošana policijas uzraudzībā, un papildus drošības līdzekli – aizliegums izbraukt no valsts.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka laikā līdz 2010.gada 22.aprīlim I. kopā ar M. L. un S. organizētā grupā pēc iepriekšējas vienošanās iedzīvošanās nolūkā nodarbojās ar sutenerismu, izmantojot personas, kuras nodarbojas ar prostitūciju, un konkrēti:  I. tikās ar dzīvokļu saimniekiem, pēc kā noslēdza īres līgumus par dzīvokļu izīrēšanu. Dzīvokļos periodiski tika izmitināti I. un L. izveidotie bordeļi, kuros patstāvīgi uzturējās vairākas prostitūtas, kuras strādāja maiņās, sniedzot klientiem seksuālus pakalpojumus par samaksu.

Abi suteneri I. un L. noteica seksuālo pakalpojumu izcenojumus, organizēja un vadīja prostitūtu darbību. I. izvietoja dažādās interneta vietnēs prostitūtu reklāmas par viņu piedāvātajiem seksuālajiem pakalpojumiem. Policija šīs lietas ietvaros pārtrauca vairāku interneta vietņu darbību, kas reklamēja aizturēto personu izveidoto bordeļu darbību.

Pirmstiesas izmeklēšanas procesā savākti pietiekami pierādījumi aizdomās turēto saukšanai pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 165.panta 3.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, un viņu vaina izdarītajā noziedzīgajā nodarījumā tiek pierādīta ar faktiem.

Par sutenerismu organizētā grupā Krimināllikumā 165.panta 3.daļā paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Jāatzīmē, ka šogad četros kriminālprocesos, kas šogad uzsākti par sutenerisma faktu, kopumā ir aizturētas 21 personas sutenerisma organizētāji, no tiem 5 sievietes. 2009. gadā par sutenerisma organizēšanu tika aizturētas  31 personas, no tām 12 sievietes. Salīdzinājumā 2008. gadā par sutenerisma organizēšanu tika aizturētas 12 personas.

Sagatavoja:

Aigars Bērziņš
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākais inspektors
Tālr.67829480
Mob.tālr.29378067