Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par naudas izkrāpšanu no iedzīvotājas, aizturēta persona no Lietuvas Republikas 2010. gada 13. jūlijs

2010.gada 13.jūlijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Par naudas izkrāpšanu no iedzīvotājas, aizturēta persona no Lietuvas Republikas

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas biroja (KrPB) Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa, sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbiniekiem, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, aizdomās par krāpnieciskām darbībām aizturējuši  1992.gadā dzimušu Lietuvas Republikas iedzīvotāju.

Šā gada 12. jūlijā Jelgavas novadā, Kalnciemā, 1936.gadā dzimušajai sievieti pa tālruni piezvanījis vīrietis, kurš runājis krievu valodā uz teicis, ka esot viņas mazdēls. Informējis, ka iekļuvis nepatikšanās, izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, cietis cilvēks,  lai izvairītos no nepatikšanām nepieciešams 5000 latu, sievietei nav bijusi tik liela summa, tāpēc sieviete teikusi, ka varot iedot tikai 400 latus. Vīrietim pēc neilga laika sieviete atdevusi 400 latu.

1992.gadā dzimušais tika aizturēts tajā pašā dienā, neilgi pēc notikušā Jelgavas pilsētā. Turpinot izmeklēšanu tiks noskaidrotas noziedzīgās personas, kuras līdzdarbojušās krāpnieciskajās darbībā, kā arī saistība citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

Policija aicina iedzīvotājus nebūt lētticīgiem, ņemot vērā to, ka no šāda veida gadījumiem cietušas jau vairākas personas. Informējam, ka par šāda veida gadījumiem uzreiz nekavējoši jāinformē policija, zvanot pa tālruņiem: 112, 02 vai 63004200.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.panta 2.daļas

„Par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās „,soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472