Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturēti ceļu policijas darbinieki 2010. gada 22. marts

 

                                                                                                                                                                                                                                                       2010.gadā 22.martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību  

birojs informē                                                                                                           Aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturēti ceļu policijas darbinieki


Šā gada 19.martā Valsts policijas (VP) Iekšējā drošības biroja (IDB) darbinieki operatīvo pasākumu laikā aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturēja divus VP Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Kārtības policijas pārvaldes (KPP) Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona (CPB) darbiniekus.

Aizturētie Rīgā, pildot dienesta pienākumus, par ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošanu, apturēja kādu automašīnu. Lai automašīnas vadītājam netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, ceļu policijas darbinieki pieņēma kukuli Ls 280 apmērā.

VP IDB par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320.panta 3.daļas „Par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, ko izdarījušas valsts amatpersonas, grupā, izmantojot savu dienesta stāvokli”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Aizturētie policijas darbinieki ir atstādināti no dienesta pienākumu pildīšanas, un kā drošības līdzeklis viņiem piemērots – uzturēšanās noteiktā dzīves vietā.

Uzsāktajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Valsts policija aicina informēt Iekšējā drošības biroja darbiniekus par gadījumiem, kad policijas darbinieki nav godprātīgi pildījuši savus dienesta pienākumus vai arī pārkāpuši likumā noteiktās normas.

VP Iekšējā drošības biroja anonīmais uzticības tālrunis (automātiskais atbildētājs) - 67075456


Sagatavoja:


Linda Neimane Zobena

Valsts policijas

Preses un sabiedrisko attiecību biroja

vecākā inspektore

Tālr.67075394

Mob.tālr.26520000

linda.neimane@vp.gov.lv