Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pie Rīgas Centrālās stacijas starp divām jauniešu kompānijām norisinājies ass konflikts; pieci aizturētie 2019. gada 26. februāris

Svētdien, 24. februāra vakarā, Valsts policija no aculieciniekiem saņēma izsaukumu uz Rīgas centru, kur starp divām jauniešu kompānijām norisinājās konflikts un kautiņš. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes patruļpolicisti, kuri notikuma vietā aizturēja piecus puišus, kuri sita un plēsa drēbes citiem jauniešiem. Jaunieši tika nogādāti Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī.

Policisti noskaidroja, ka ķilda iesākusies tovakar ap pulksten 19.30 pie Rīgas Centrālās stacijas. Uz soliņa sēdējusi piecu jauniešu kompānija. Uz blakus soliņa atpūtušies vēl apmēram tikpat jaunieši. Viens no jauniešiem pienācis pie otras kompānijas paprasīt cigareti, kā rezultātā starp abām kompānijām sācies skaļš strīds. Šīs nesaskaņas sākotnēji izšķīra apsardzes darbinieki.

Taču ar to konflikts nebeidzās. Vienas kompānijas biedri devās prom no Centrālās stacijas laukuma, taču otra kompānija viņiem sekoja. Kad jaunieši bija pagājuši tālāk no stacijas, konflikts pāraudzis fiziskā sadursmē. Lai gan jauniešu liecības atšķiras, policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka viena kompānija uzbrukusi otrai kompānijai, sitot un saplēšot apģērbu.

Aizturētie ir 15 līdz 18 gadus veci jaunieši, kuri jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem un administratīvajiem pārkāpumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa un ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, un ar mantas bojāšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Par notikušo ir paziņots arī nepilngadīgo jauniešu vecākiem.

Šobrīd tiek lemts jautājums par drošības līdzekļu piemērošanu aizdomās turētajiem.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)