Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policistu acu priekšā trīs rūdīti kabatzagļi apzog sirmgalvi un tiek aizturēti 2019. gada 18. februāris

14. februārī, trīs rūdīti kabatzagļi kādā trolejbusā, kas brauca pa Rīgas centru, apzaga 77 gadus vecu sievieti. Viens no aizdomās turētajiem – pusmūža vīrietis, apstājās blakus potenciālajai upurei, tādējādi radot pūļa sajūtu, un novēroja apkārtni. Tikmēr viņa paziņa no kundzes rokassomiņas izvilka naudas maku, to nododot savai pāriniecei. Nākamajā pieturā, Krišjāņa Valdemāra ielas apkaimē, ļaundari ar iegūto naudas maku izkāpa no transporta.

Cietusī noziegumu nebija pamanījusi, taču, par laimi, noziedzīgās darbības bija ievērojuši Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti, kuri specializējas kabatzādzību novēršanā un apkarošanā. Likumsargi jau iepriekš bija novērojuši šīs personas un nojautuši, ka viņi grasās izdarīt noziegumu. Brīdī, kad personas ar nozagto maku izkāpa no sabiedriskā transporta, policisti trijotni turpat aizturēja. Notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti, kuri zagļus nogādāja policijas iecirknī.

Policisti atguva nozagto naudas maku un atdeva to īpašniecei.

Jāpiemin, ka gan aizturētās 1954. un 1996. gadā dzimušās sievietes, gan viņu 1974. gadā dzimušais līdzdalībnieks jau iepriekš sodīti par kabatzādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šobrīd aizdomās turētie atrodas izolatorā un drīzumā tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu šīm personām.

Atgādinām, ka kabatzagļi noziegumus visbiežāk izdara ļaužu pilnās vietās – visbiežāk sabiedriskajā transportā un to pieturvietās, centrālajā stacijā un stacijas tuneļos. Tāpēc šajā vietās jāsaglabā īpaša piesardzība. Proti, vērtīgās mantas jāglabā iekškabatās, rokassomiņas jāpietur ar roku un jāuzmana. Nekādā gadījumā nevajadzētu makus un mobilos tālruņus likt bikšu aizmugurējā kabatā vai mugursomā.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)