Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas Brasas iecirkņa policisti par laupīšanu aizturējuši trīs nepilngadīgu jauniešu grupu 2019. gada 15. februāris

2018. gada 3. decembrī Rīgā, Vesetas ielā, pie nepilngadīga jaunieša uz ielas piegāja trīs nepazīstami vienaudži. Iesitot pa seju, svešinieki viņam nolaupīja 20 eiro un atstāja nozieguma vietu.

Saņemot informāciju par notikušo, Valsts policijas Rīgas Brasas iecirkņa policisti uzsāka nozieguma izmeklēšanu. Veicot operatīvās darbības, likumsargi šā gada janvārī noskaidroja un aizturēja divus no noziegumā iesaistītajiem. 
Savukārt vakar, 13. februārī, policisti aizturēja trešo jaunieti – šī nozieguma organizatoru.

Jāpiemin, ka visi trīs aizdomās turētie jaunieši jau sasnieguši vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība. Turklāt viņi jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem pārkāpumiem – mantiskiem noziegumiem un klaiņošanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Jaunietim, kurš organizējis šo noziegumu, tiesa ir piemērojusi drošības līdzekli – ievietošanu sociālās korekcijas izglītības iestādē. Savukārt pārējiem diviem jauniešiem uz izmeklēšanas laiku piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)