Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jaunieši izrāda patiesu interesi par policista profesiju 2019. gada 13. februāris

Šodien, 13. februārī, visā valstī jau 18. gadu norisinājās Ēnu diena un arī Valsts policijā viesojās aptuveni 300 jaunieši, kuri nākotnē apsver iespēju savas darba gaitas saistīt ar dienestu policijā.  Ēnotāji varēja sekot līdzi policistu darbam ne tikai dažādos Valsts policijas iecirkņos un struktūrvienībās, bet arī “sekot pa pēdām” Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim.

Jaunieši kopā ar policijas priekšnieku apmeklēja ikrīta sapulci, kuras laikā tika pārrunāti iepriekšējās diennakts ievērojamākie notikumi valstī, kā arī plānotie darbi nākotnē. Pēcāk ēnotāji kopā ar VP priekšnieku devās uz Iekšlietu ministriju, kur tikās ar Iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu. Vēlāk skolēniem bija iespēja aplūkot operatīvās vadības biroju un uzzināt kā tiek pieņemti zvani no iedzīvotājiem, aplūkot netrafarēto policijas transportlīdzekli, kā arī piedalīties preses konferencē, kurā medijiem sniegta informācija par pērnā gada darba rezultātiem. Tāpat ēnotāji varēja vērot kinologa un kriminālistikas pārvaldes specifisko darbu.

Arī citos Latvijas reģionos skolēni varēja iepazīties ar policistu darbu. Piemēram, Vidzemes reģionā ēnotāji sekoja līdzi policistiem, kuri veic satiksmes uzraudzību, kā arī tika piedāvāta iespēja pārbaudīt savas spējas, pildot fiziskās sagatavotības uzdevumus. Latgales reģionā ēnotāji varēja gūt ieskatu šaušanas apmācībās. Kurzemes reģionā jaunieši vēroja ceļu policijas, ekspertu, kinologu, nepilngadīgo lietu inspektoru un iecirkņu inspektoru darbu. Savukārt Zemgales reģionā, Aizkrauklē, skolēni vēroja Valsts policijas, Zemessardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta paraugdemonstrējumus un piedalījās dažādu situāciju izspēlē.

Policija ir patiesi priecīga par jauniešu izrādīto interesi un uzdotajiem jautājumiem, kas saistīti arī ar iespējām apgūt policista profesiju. Noslēdzoties Ēnu dienai, vairāki skolēni pauda pārliecību, ka ir ieinteresēti policista profesijā un plāno saistīt savu nākotni ar darbu policijā.