Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Iļģuciemā “pa karstām pēdām” aizturēti piedzērušies vīrieši, kuri pilnībā sadauzījuši cita iedzīvotāja automašīnu 2019. gada 13. februāris

11. februārī, uzreiz pēc pusnakts, Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa dežūrdaļa saņēma izsaukumu no Iļģuciema mikrorajona iedzīvotāja, kurš ziņoja, ka divas personas patreiz tīši bojā viņa automašīnu. Uz notikuma vietu nekavējoties tika nosūtīta tuvākā policijas ekipāža. Likumsargi, sastopot cietušo, saņēma norādes, ka vainīgās personas aizbēgušas konkrētā virzienā.

Policisti tūlīt pat devās norādītajā virzienā un pēc cietušā sniegtajām pazīmēm "pa karstām pēdām" aizturēja 1980. gadā un 1991. gadā dzimušus vīriešus, kuri bija alkohola reibumā. Aizturētie jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par mantisku noziegumu izdarīšanu.

Pie viena no aizturētajiem vīriešiem atradās instrumentu kaste, kas bija nozagta no automašīnas. Diemžēl šie vīrieši sava alkohola apreibuma un huligānisko tieksmju ietekmē automašīnu bija sabojājuši tik ļoti, ka tā vairs nav atjaunojama. Proti, spēkratam izsisti logi, sasista virsbūve un salonā pat sadauzīts spidometra panelis. Sākumā vīrieši automašīnu dauzījuši ar rokām un kājām, bet pēc tam ņēmuši talkā lauzni.

Aizturētie savu vainu atzīst, bet rīcību izskaidrot nevar un noveļ visu uz alkohola reibumu. Taču jāuzsver, ka noziedzīga nodarījuma izdarīšana alkohola reibumā ir atbildību pastiprinošs apstāklis.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas (par svešas mantas tīšu bojāšanu) un pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas (par zādzību, ja tā izdarīta no transportlīdzekļa).

Aizdomās turētajām personām piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)