Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturētas divas personas par agresiju sabiedriskajā transportā 2017. gada 23. marts

22. martā ap pulksten 18.00, 3.maršruta autobusā starp pasažieriem izcēlās ass konflikts, kas ātri vien pārauga kautiņā.

Konflikta situācija radās brīdī, kad sabiedriskajā transportlīdzeklī iekāpa pasažieris ar velosipēdu. Velosipēda īpašnieks nejauši ar savu braucamrīku aizskāra kādu no sabiedriskā transportlīdzekļa pasažieriem, kā rezultātā abu personu vidū sāka veidoties asa vārdu apmaiņa.

Abu personu strīdā iesaistījās vēl viens autobusa pasažieris. Arī šis vīrietis velosipēda īpašniekam veltīja asus vārdus. Drīz vien konflikts no vienkārši asas vārdu apmaiņas pārauga kautiņā, kur 1980.gadā un 1981.gadā dzimušais vīrietis uzbruka velosipēdistam.

Kautiņa laikā visas konfliktā iesaistītās personas izkāpa Daugavgrīvas ielā. Kautiņā velosipēdists guva miesas bojājumus.

Drīz vien konflikta vietā ieradās Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti, kurus izsauca notikušā aculiecinieki. Policisti centās kautiņu apturēt, tomēr agresīvie uzbrucēji izrādīja nopietnu pretošanos un mēģināja piekaut arī vienu no policistiem. Lai policijas darbiniekiem izdotos aizturēt abus huligānus, tika pieņemts lēmums veikt brīdinājuma šāvienu gaisā.

Pēc policijā esošās informācijas, neviens no abiem uzbrucējiem konflikta brīdī nebija alkohola reibumā.

1980.gadā dzimušais vīrietis iepriekš policijas redzeslokā nav nonācis, bet 1981.gadā dzimušais vīrietis aizturēts jau četras reizes par huligānismu.

Pašlaik abi vīrieši ir aizturēti.

Pret abiem uzbrucējiem ir uzsākts kriminālprocess par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam.
Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.