Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vasarnīcas teritorijā Jūrmalā izņemts liels daudzums psihotropo vielu (40,5kg) 2017. gada 23. marts

Pagājušās nedēļas nogalē Jūrmalā Valsts policija izņēmusi 40,5 kilogramus psihotropo vielu jeb “spaisa”, kas bija paslēpts maisiņos puķu dobē vasarnīcas teritorijā. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā, aizturēts 31 gadu vecs vīrietis. Aizturētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policija bija saņēmusi operatīvo informāciju par to, ka Jūrmalā, Vārnukrogā, tiek glabātas narkotiskās vai psihotropās vielas lielā apmērā. Pārbaudot šo informāciju, sestdien, 18. martā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa policisti ieradās minētajā vietā, lai veiktu kratīšanu. Kratīšanā piedalījās arī Rīgas Brasas iecirkņa policisti.

Policistu ierašanās brīdī vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā, neatradās vasarnīcā. Kratīšanā, kas ilga visu dienu, policisti pie mājas atrada ar plēvēm pārklātu puķu dobi. Paceļot plēves, atklājās, ka apakšā atrodas apmēram pusotru metru dziļa bedre, kas pilna ar iepakojumiem ar nezināmas izcelsmes vielu (skat.attēlu). Sākotnējās ekspertīzes rezultāti liecina, ka tur atradušies 40 kilogramu un 458 grami psihotropo vielu ar ķīmisko formulu JWH-018.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Zonberga stāsta: “Konstatēt šādu daudzumu psihotropo vielu vienuviet ir ļoti liels retums. Atsavināto vielu kopējā vērtība melnajā tirgū ir ap 120 tūkstošiem eiro.”

Jāpiemin, ka kratīšanas laikā vasarnīcas telpās policisti uzgāja arī aprīkojumu, kas liek domāt, ka tur, iespējams, kādreiz tikusi audzēta marihuāna. Policisti atsavināja lampas, ģeneratoru, laistīšanas sistēmas, kā arī augsnes bagātinātājus.

Tās pašas dienas vakarā Jūrmalas policisti par narkotisko vielu glabāšanu realizācijas nolūkā aizturēja aizdomās turēto 1986. gadā dzimušo vīrieti. Aizturētais jau iepriekš divas reizes nonācis policijas redzeslokā par laupīšanām personu grupā ar vardarbības pielietošanu.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka atsavinātās vielas bijušas paredzētas realizēšanai Rīgas iedzīvotājiem. Šobrīd likumsargi skaidro, no kurienes jaunais vīrietis tās iepircis, kā arī citus notikušā apstākļus.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253/1. trešās daļas – par psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pirmdien, 20. martā, tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.